Hlavní obsah
Děti ze Zahájí vyrazily s Fíkem na pohádkovou cestu. Foto: Petr Pokorný

Fík provedl zahájské děti pohádkovou cestou

Zhruba půldruhá stovka malých i dospělých obyvatel Zahájí na Českobudějovicku se v sobotu 1. června, při příležitosti Mezinárodního dne dětí, vydala na Pohádkovou cestu s Maxipsem Fíkem. Zábavné odpoledne plné soutěží a her pro ně připravila obec s podporou Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ.

Děti ze Zahájí vyrazily s Fíkem na pohádkovou cestu. Foto: Petr Pokorný
Fík provedl zahájské děti pohádkovou cestou

Na trase obcí čekalo na děti celkem dvanáct stanovišť s pohádkovou tematikou. „Máme tu Obelixe, vodnici, královnu, piráty, Popelku, s níž budou děti přebírat hrách, Harryho Pottera se sovou a létáním na koštěti i čarodějnici. Zapojili jsme také dobrovolné hasiče, s jejichž pomocí budou děti srážet cíle z plechovek proudem vody. Následuje malování na obličej a opékání buřtů,“ uvedla Jana Hrabincová, ředitelka zahájské základní školy a vedoucí dětského oddílu Draci místní pionýrské organizace.

U společného ohniště si pak děti mezi sebe rozdělily obsah nalezeného pirátského pokladu v podobě různých sladkostí a drobných cen. Starosta Zahájí Josef Kazík v této souvislosti ocenil aktivity školy, Draků i spolupráci s temelínskou elektrárnou.

„Dětský oddíl Drak má v současnosti 70 členů, což je vzhledem k obci s necelou pětistovkou obyvatel úctyhodná bilance, a stále se k němu hlásí i ti, co už z pionýrského věku vyrostli. Ostatně na jednotlivých stanovištích je dnes asi dvacet dobrovolníků, kteří oddílem v minulosti či teprve nedávno, sami prošli,“ zdůraznil starosta.

Pohádková cesta s Maxipsem Fíkem je tak jen jednou z mnoha aktivit pořádaných Drakem. „Samozřejmě, že školu i dětský oddíl obec významně podporuje, a to včetně prostředků, které získáváme v rámci programu Oranžového roku v okolí Jaderné elektrárny Temelín od Skupiny ČEZ,“ poznamenal Kazík.

Obec Zahájí se nachází v okrese České Budějovice, necelé tři kilometry severně od Zlivi, přibližně 15 kilometrů severozápadně od Českých Budějovic. V obci, jejíž historie sahá do 14. století, dnes žije přibližně 475 obyvatel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků