Hlavní obsah
Foto: Studentské akademie

Festival za školou aneb Trocha zlobení nikdy neškodí

Rapper LA4 z Labelu Big Boss, grafitti nastříkané na panelech, kluci s hakisáky a frisbee a další srandy koper. Kdy? Ve středu 25. září od 13:30 hodin, kdy Studentské akademie společně v Praze odstartují Festival za školou na konečné zastávce Spojovací. Vstup je zdarma.

Foto: Studentské akademie
Festival za školou aneb Trocha zlobení nikdy neškodí

Hudební festival studentských kapel proběhne již tuto středu odpoledne v útrobách SOU Učňovská 1 v Praze. Na hlavní stage mimo jiné zahrají kapely UGC, 20 minutes nebo AcademiX Girls.

Kromě toho ale festival nabídne i řadu workshopů. V Radio akademii  si studenti budou moci vyzkoušet vysílání v radiu. Výtvarně nadaní jedinci a nadšenci DIY kultury si vyzkouší street art s Korem, kde si studenti vyrobí své návrhy na šablony a přestříkají si je na trička, školní desky nebo přímo na panely.

Freestyle cirkus ukáže své umění, co se týče městských sportů a každý si zaháže s hakisákem nebo se projde po flatlině. Jako upomínka na festival budou složit bláznivé fotografie z fotobudky, kde se lidé budou fotit s hlavními hrdiny Pobřežní hlídky.

Na své si přijdou i fanoušci klasické fotografie - v Polaroid Love totiž budou zachycovat celkové dění na Festivalu za školou. To vše a mnohem víc si budou moci studenti i ostatní návštěvníci festivalu užívat až do 18.00 hodin.

Co je projekt Studentské akademie?

Projekt Studentská akademie vznikl před 3 lety v neziskové organizaci Dialog Jessenius, o. p. s.

„K dnešnímu dni máme už 7 uměleckých akademií, které je možné pražskými žáky základních a středních škol navštěvovat zdarma a nezávazně. Vytváříme prostředí a podmínky, v němž si mladí lidé mohou vyzkoušet, co je baví a čemu by se chtěli opravdu věnovat. Vznikají u nás „dospělé“ kapely, krásná umělecká díla, party kreativních lidí, připravujeme tím studenty na případné studium v uměleckých školách a snad se nám ti i daří,“ informovala Jiřina Faloutová, zakladatelka společnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků