Hlavní obsah
Zdařilá grafika Festivalu ostravských knihoven. Foto: Marcela Stehlíková

Festival ostravských knihoven byl sice opět deštivý, ale návštěvníky lákal

Druhý ročník Festivalu ostravských knihoven, který se uskutečnil 2. října, byl velmi úspěšný, ačkoliv mu opět nepřálo počasí. Návštěvníci vybavení deštníky a zimníky zvídavě obcházeli všech 8 zúčastněných knihoven, a to v téměř dvojnásobném počtu oproti 1. ročníku. Letos se jich aktivně zúčastnilo 905.

Zdařilá grafika Festivalu ostravských knihoven. Foto: Marcela Stehlíková
Festival ostravských knihoven byl sice opět deštivý, ale návštěvníky lákal

Hlavní cíl festivalu – ukázat návštěvníkům rozmanitost knihoven v centru Ostravy a přiblížit jim, v čem jsou jednotlivé knihovny jedinečné – byl opět beze zbytku naplněn.

Podmínkou získání hlavního bonusu (např. registraci zdarma do knihovny) byla návštěva 6 knihoven a získání jejich razítek do festivalové pohlednice. Všechny knihovny připravily bohatý program.

V Ostravském muzeu bylo možné navštívit workshop s tématem kaligrafie, v Národním památkovém ústavu zase aktuální výstavu a přednášku Nové Lauby - první fáze zjišťovacího archeologického výzkumu v centru Ostravy.

Z knihovny Ostravské univerzity si návštěvníci odnášeli knihožroutské tetování a zajímavé placky, v knihovně a studovně Ekonomické fakulty VŠB-TU využívali velice vtipný fotokoutek či soutěžili v odborných kvízech.

Archiv města Ostravy nabídl mimo jiné exkurze do knihařské a konzervátorské dílny, v Knihovně města Ostravy a Moravskoslezské vědecké knihovně zase probíhaly návštěvy běžně nepřístupných prostor a skladů. V posledně jmenované se vyráběly rovněž zajímavé knižní záložky nebo atraktivní doplňky do čtenářského koutku. Galerie výtvarného umění ukázala návštěvníkům nové knihy o výtvarném umění a faksimile Velislavovy bible.

V letošním roce tvořili převážnou část návštěvníků studenti a lidé v produktivním věku. Možnosti festivalu využily rovněž některé třídy středních škol z Ostravy a blízkého okolí.

Pořadatelé děkují všem účastníkům za milou návštěvu a mnoho povzbudivých slov. Návštěvníci v praxi viděli, že práce knihovníků není ani zdaleka tak nezáživná a suchá, jak se traduje. I knihovníci se dokážou výborně bavit a přichystat lidem zajímavý program. A již nyní vás zveme na další ročník.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků