Hlavní obsah
Loni bylo na muzejní noci veselo. Jak by taky ne, když ji zaštítil sám Karel IV. Foto: Patrik Pařízek

Festival muzejních nocí uzavře muzejní noc v Berouně

I pro letošní rok si Muzeum Českého krasu připravilo netradiční večerní program.Letos se návštěvníci však nedočkají každoročního putování o století zpátky, ale bohatého programu, v němž se potkají šermíři, bankéř, řezník nebo geolog s muzejními pracovníky a dalšími historickými postavami.

Loni bylo na muzejní noci veselo. Jak by taky ne, když ji zaštítil sám Karel IV. Foto: Patrik Pařízek
Festival muzejních nocí uzavře muzejní noc v Berouně

V roce 2012 bude berounské muzeum slavit několik výročí. Nejdůležitějším z nich bude výročí Jenštejnského domu, který nechal vystavět Jindřich Čížek z Jenštejna již v roce 1612. Dále oslaví své jubileum samotné muzeum, které bylo založeno roku 1892. V rámci muzejní noci bychom také chtěli vzpomenout na výročí Městské galerie Beroun, která nyní sídlí v Duslově vile. Jak tato památka, tak samotná galerie s historií muzea nemálo souvisí.

Program Muzejní noci se bude věnovat lidem, jejichž životy byly spojeny s Jenštejnským domem. Vždyť ne vždy to bylo muzeum! Domem prošlo nejen mnoho obyvatel, ale také obchodníků, živnostníků a podnikatelů. Fasády Jenštejnského a Salátovského domu pamatují vývěsní štíty řeznictví, železářství, stavebnin, banky, ale třeba i hostince.

Nesmíme opomenout ani část domu odvrácenou do zahrady. Jakkoli by se zdálo, že to bylo klidné a tiché místo, i zde panoval čilý ruch. Krom různých potyček nájemníků a výrostků dělajících neplechu zde bylo možné slyšet i naříkání pavlačových drben.

Při muzejní noci se představí právě tyto „osobnosti“, které byly spjaty s domy i jejich historií. A proč by se právě tito lidé, mezi kterými může být i časový odstup právě 400 let, nemohli setkat zrovna 22. 6. při muzejní noci v Berouně?

Program Muzejní noci 22. 6. 2012:

18:00 Úvodní scénka před Jenštejnským domem

18:15 – 21:30 Soutěžní program pro děti (Jenštejnský dům, Geopark Barrandien, Plzeňská brána, Městská galerie Beroun)

19:00 Loutky, které nikde nechtějí – divadlo Cirkusu Žebřík vhodné i pro předškoláky (Jenštejnský dům)

20:30 Kramářské písně aneb opravdové noviny města Berouna – divadlo Cirkus Žebřík (Geopark Barrandien)

21:45 Pozdní program v režii Berounských měšťanů s.r.o., kteří okoření Muzejní noc drobnými scénkami, tancem a ohnivou show. (Geopark Barrandien)

V průběhu večera představení nové expozice Zbraně na Berounsku v 17. – 19. století, prohlídky aktuálních výstav, Plzeňské brány s hvězdáři a výstav Městské galerie.

Více informací zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků