Hlavní obsah
Z incenace muzikálu Fantom Londýna: Foto: Martin Popelář

Světová premiéra dlouho očekávaného původního českého muzikálu na motivy příběhu Jacka Rozparovače se uskuteční 16. května v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. V režii Lumíra Olšovského se jako královna Viktorie představí Jitka Zelenková.

Z incenace muzikálu Fantom Londýna: Foto: Martin Popelář
Fantom Londýna přichází do Ostravy

Muzikálem Fantom Londýna vrcholí současná sezóna souboru opereta/muzikál Národního divadla moravskoslezského. Diváky čeká napínavý příběh, kde každá z postav může být vrahem.

Působivou scénu temného viktoriánského Londýna navrhl Ondřej Zicha.    "Takto rozsáhlý a náročný projekt může vzniknout jen výjimečně a jsem rád, že nám NDM dalo takovou důvěru. Od základu vznikalo úplně všechno včetně hudby, textu a také scény, pro kterou jsem hledal inspiraci nejen v příběhu Jacka Rozparovače, ale i v samotném městě, kde se příběh odehrál. Z Londýna jsem si přivezl "mraky" dokumentárních materiálů, fotografie uliček a originálních dobových nápisů. Londýn byl už tehdy úžasné velkoměsto, jehož náladu jsem chtěl věrně přenést na jeviště Divadla Jiřího Myrona," uvedl scénograf Ondřej Zika.

Kromě scény diváci ocení i výpravné kostýmy brněnské výtvarnice Kateřiny Bláhové. Premiérou vyvrcholí několikaletá práce týmu, jehož jádrem jsou autor hudby Radim Smetana, autor písní textů Michael Prostějovský a autoři libreta Pavel Bár a Lumír Olšovský, který je zároveň režisérem inscenace.

Titul inspirovaný slavným příběhem si soubor operety/ muzikálu NDM nevybral náhodou - právě letos totiž uplyne 125 let od událostí, které proslavily Jacka Rozparovače.

Hudební nastudování provedl Marek Prášil a choreografie je dílem Martina Gogy. V hlavních rolích muzikálu vystoupí Martina Šnytová, Lukáš Adam/ Robert Finta, Ondřeh Bábor/Juraj Čiernik, Roman Harok, Libor Olma, Lada Bělašková/ Eva Villámová, Vladimír Polák/ Jaroslav Rusnák a další.

Světová premiéra muzikálu Fantom Londýna se koná 16. května v 18.30 hodin v Divadle Jiřího Myrona. Druhá premiéra je na programu 18. května v 18.30 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků