Hlavní obsah
Fajn fest 2014 Foto: Lucie Bergerová

Fajn Fest pomáhá zviditelnit mladé kapely a písničkáře

Kapely a písničkáři se již mohou přihlásit do dalšího ročníku projektu FAJN FEST, který podporuje amatérské kapely i samostatně vystupující muzikanty, ať hrají jakýkoliv žánr.

Fajn fest 2014 Foto: Lucie Bergerová
Fajn Fest pomáhá zviditelnit mladé kapely a písničkáře

Projekt byl původně realizován jako česko-polský, ale hlásit se mohou i muzikanti ze Slovenska. „Akorát nemáme na webu Fajn Festu přidaný modul „SK“, takže interprety ze Slovenska budeme řadit mezi české kapely. Pokud zaznamenáme větší zájem slovenských muzikantů, tak tomu do budoucna web přizpůsobíme,“ uvedl organizátor projektu Jan Ražnok.

Letošní ročník FAJN FESTu není ani tak soutěží, jako tomu bylo v minulých ročnících, ale spíš příležitostí pro amatérské muzikanty. Kapely nebudou hodnoceny, která z nich je nejlepší, ale budou vybrány organizátorem a partnery podle toho, jaká spolupráce jim může být nabídnuta. Na spoustě akcí DK Akord totiž nebývá prostor, ani publikum pro tvrdší nebo experimentální hudební žánry, ale to by mohly vykrýt nabídky ostatních partnerů.

Nejzajímavější kapely a písničkáři se tedy mohou těšit na hraní na různých akcích DK Akord, zejména na akci, která letošní ročník uzavře – 19. září FAJN FEST S BURČÁKEM (Vinobraní).

Ve spolupráci s Live Music Agency bude moci jedna z kapel zahrát na Motofestu 2015, což zase bude příležitost pro rockové nebo metalové kapely. Další možnosti zprostředkování koncertu jsou v jednání s pořadateli ostatních akcí. Na každou z přihlášených kapel čekají slevy v ostravských hudebninách Hudební svět. DK Akord spolupracuje s různými partnery, kteří mohou amatérským hudebníkům podat pomocnou ruku v různých směrech.

Patronem letošního ročníku je Evžen Hofmann, kytarista skupiny Kryštof, který jedné z kapel nabídne výhodné nahrávání ve svém novém, moderně vybaveném, plně profesionálním studiu Taurus Records.

„FAJN FEST pomáhá zviditelnit mladé kapely a motivuje je v hudebním snažení, což je skvělé, protože je to další dobrý důvod, proč se o něco hudebního pokoušet. Možnost zahrát si na vybraných akcích DK Akord je velkou příležitostí, jak na sebe upozornit před širokou veřejností a případně získat další fanoušky na svou stranu. Po poslechu přihlášených kapel (v loňském ročníku – pozn. aut.) jsem došel k názoru, že to je s klubovou scénou uspokojivé, jen být interprety, určité věci bych krapet více řešil. Může to být lépe zvolený prvotní hudební nápad, od kterého se písnička odvíjí anebo následné aranžmá, které by mělo songu pomoci znít neobvykle a zajímavě,“ tvrdí Evžen.

Na www.fajn-fest.eu byl aktivován přihlašovací formulář, kam se mohou kapely a písničkáři zaregistrovat.

Stačí o sobě vyplnit pár informací, nahrát tři skladby ve formátu mp3, foto kapely, přidat odkaz na webové stránky, kde jsou další informace, videa apod. A to vše je třeba stihnout do 31. srpna. V září pak dojde k vybrání nejzajímavějších interpretů, kterým bude nabídnuta ze strany pořadatelského Domu kultury Akord Ostrava-Zábřeh další spolupráce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků