Hlavní obsah
Expozice zámku v Opočně se stanou jevištěm pro pohádku Sůl nad zlato. Foto: Dana Ehlová

Expozice zámku v Opočně se stanou jevištěm pro pohádku Sůl nad zlato

Druhý říjnový víkend bude zámek Opočno patřit hlavně dětem. Prohlídky ve dnech 12. a 13. října se totiž odehrají v pohádkovém duchu a návštěvníky provedou komnatami postavy ze známého příběhu Sůl nad zlato.

Expozice zámku v Opočně se stanou jevištěm pro pohádku Sůl nad zlato. Foto: Dana Ehlová
Expozice zámku v Opočně se stanou jevištěm pro pohádku Sůl nad zlato

Podruhé v krátké době se tedy zámek Opočno spojí s Boženou Němcovou. Zatímco před nedávnem si „zahrál“ ve čtyřdílném televizním filmu, který se natáčí u příležitosti 200. výročí spisovatelčina narození, jež si připomeneme 4. února 2020, tentokrát zámecké komnaty oživí postavy z její pohádky.

„Sůl nad zlato je osvědčený kus a dá se dobře adaptovat právě v opočenských expozicích,“ uvedl k tématu Milan Junek, pracovník vztahů k veřejnosti s tím, že pohádku odehraje skupina nadšenců, pořádající podobné akce na našich zámcích již osmnáct let. Také doplnil, že herce vede Jaromír Náměstek, šéf návštěvnického provozu zámku Sychrov.

A jaká tedy bude koncepce „pohádkových“ prohlídek v Opočně?  „Návštěvníci budou procházet prvním patrem zámku, postupně celým okruhem zámeckých interiérů. V jednotlivých místnostech se budou odehrávat scénky, které dohromady složí celou pohádku. Jevištěm se tedy stane významná část našich expozic,“ prozradil Milan Junek.

O tom, zda se z Pohádky na zámku stane v Opočně tradice, rozhodnou přitom sami návštěvníci: „Je to akce novinková a musí svou existenci obhájit dostatečně vysokou návštěvností. Věříme, že se jí to podaří stejně jako letošním novinkovým nočním prohlídkám bez průvodce a prohlídkám zbrojnic s rozšířeným výkladem. Počet rezervací vstupenek naznačuje, že se pohádková představení budou na Opočno vracet,“ uzavřel zástupce správy zámku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků