Hlavní obsah
účastníci semináře Foto: Josef Kubíček

Erasmus Day na Ostravské univerzitě

Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity (OU) se také připojila k celoevropské akci Erasmus Days. V pátek 12. října byl pro studující seniory, kteří se sešli opět v hojném počtu, organizován seminář, který proběhl v aule OU.

účastníci semináře Foto: Josef Kubíček
Erasmus Day na Ostravské univerzitě

Seminář byl zaměřen na propagaci programu Erasmus+ a na představení projektu Inclusive Senior Education Through Virtual U3V (ISEV), který PřF OU realizuje.

Program semináře byl rozdělen do dvou bloků, první proběhl v dopoledních hodinách, druhý pak po polední přestávce. Po zahájení, přivítání přítomných a představení přednášejících Ing. Zdeňkou Telnarovou, která je garantem školení VU3V za OU, bylo představeno pět seminářů, které byly vybrány pro pokračování v letním semestru 2019. Tyto byly vybrány z přednášek z cyklu Vzpomínky na 20. století, který proběhl v letošním letním semestru v počtu jedenácti témat.

První ze seminářů s názvem Proměny a vývoj architektury a urbanismu ve 20. století, byl představen PhDr. Jiřím Jungem, Ph.D., nasledoval seminář s názvem Organické farmaření, který prezentovala Mgr. Jana Karpecká, MBA. Třetí seminář s názvem Proměny údolí Burňa ve Slezské Ostravě se zaměřením na změny krajiny a vegetace, představila Ing. Zdeňka Rozbrojová. Polední přestávku pak bylo možné využít nejen k obědu, ale k prohlédnutí posterů o seminářích či dalších tištěných materiálů o programu Erasmus+.

Odpolední blok začal seminářem s názvem Postmoderna - doba, kultura, myšlení. Triumf individua, který představil lektor ThLic. Vladimír Šiler, Dr., poté byl zakončen  seminářem Badatelna z pohodlí domova aneb sestavte si svůj rodokmen, se kterým seznámil přítomné seniory Mgr. Zdeněk Kravar, Ph.D.

Po každé přednášce proběhla bohatá diskuze, otázky z pléna, kterých padalo hodně, byly okamžitě zodpovězeny, případně doplněny dalším vysvětlením. V průběhu akce se účastníci již mohli rozhodnout a do přihlášky na jednotlivé semináře se zapsat, směrodatné pak bude přihlášení v elektronické podobě na webových stránkách OU po novém roce.

Předběžně byl největší zájem o seminář v pořadí první, ale i ten třetí, takže nastane pro organizátory problém rozdělit přihlášené do pěti skupin, které budou zpracovávat zvolené téma s využitím kvalitních výstupů práce (např. sborník esejů, rozhovorů, fotoknihy, filmy, rodokmeny, přednášky, plakáty, atd.).

Výstupy práce skupiny budou budou prezentovány na společném semináři v ČR, kam budou pozváni i zástupci dalších U3V z ČR. Na závěr bude následovat pracovní setkání v Portugalsku za účasti vybraných seniorů a řešitelů projektu čtyř institucí, dvou z Portugalska a po jedné z Itálie a České republiky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků