Hlavní obsah
Foto: Pavel Čempěl

Éra bývalého hudebního klubu v Bohumíně definitivně končí, začala jeho demolice

V městském parku Petra Bezruče v centru Bohumína odstartovala demolice bývalého hudebního klubu. Zchátralý objekt by měl zmizet do posledního kousku betonu do konce srpna. Radnice za jeho odstranění zaplatí 750 tisíc korun.

Foto: Pavel Čempěl
Éra bývalého hudebního klubu v Bohumíně definitivně končí, začala jeho demolice

„Budova stojí uprostřed parku se vzrostlými stromy, a tak ji nelze jen tak srovnat buldozerem, demolice proto probíhá postupně. Stavební firma nejprve objekt ručně odstrojila a vytřídila odpad. Separace bude probíhat i v dalších fázích. Nebezpečný odpad, izolace, dřevo, beton, cihly, všechno půjde zvlášť. Odstraňovat se bude stavba až pod úroveň terénu, kde se nachází žumpa, základy či nefunkční přípojky. V místě po ní nezůstane vůbec nic,“ sdělila Lenka Jochimová z odboru rozvoje a investic bohumínské radnice.

V parku měl dlouhé desítky let své místo dřevěný hudební altán. Ten sem zcela zapadl a sloužil nejen k odpočinku, ale i k promenádním koncertům. Na jeho místě ovšem na počátku divokých 90. let vyrostla stavba, která tady svým vzhledem i využitím působila jako pěst na oko. Fungoval v ní hudební klub.

Jeho éra ovšem před pěti lety skončila. Zchátralý objekt koupilo od soukromníka město za jeden milion korun. „Objekt byl přes čtyři roky prázdný. Za tu dobu jsme bohužel nenašli vhodného nájemce, který by přišel se smysluplným projektem. A to kvůli řadě překážek. Špatný stav objektu a absence kanalizace, která provoz objektu kvůli vývozu splašků velmi prodražuje. A také nevhodné umístění budovy u bytových domů, jejichž obyvatelé si v noci léta stěžovali na hluk z hudební produkce a právem požadovali klidový režim,“ vysvětlil místostarosta Igor Bruzl.

A tak nakonec místo zvažované rekonstrukce zvolilo město demolici. Tu posvětila majetková i kulturní komise. Stavební firma na ni má tři měsíce. Do půlky srpna by mělo být hotovo a na konci prázdnin už v místech bývalého hudebního klubu poroste tráva. S obnovením původního dřevěného altánku se ovšem nepočítá. Vzniknout by tady ale mělo nezastřešené plato pro plenéry, komorní koncerty či svatební obřady pod širým nebem, po kterých je v posledních letech velká poptávka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků