Hlavní obsah
Foto: Dana Lipovská

EDUCO pomáhá maminkám na novorozeneckém oddělení zlínské nemocnice

Novorozenecké oddělení Krajské nemocnice T. Bati již řadu let spolupracuje se Střediskem rané péče EDUCO Zlín. Organizace poskytuje bezplatně odbornou pomoc a podporu rodinám s dětmi se zdravotním postižením do sedmi let věku dítěte. Teď přichází s novým projektem Raná péče v 21. století.

Foto: Dana Lipovská
EDUCO pomáhá maminkám na novorozeneckém oddělení zlínské nemocnice

Hlavní myšlenkou projektu je umožnit maminkám zdarma čerpat podporu klinického psychologa v situaci, kdy není zdraví dítěte zcela v pořádku. Právě odborníka, tedy klinickou psycholožku, EDUCO pro novorozenecké oddělení zajišťuje.

„Existují nečekané situace, na které nemohou být rodiče dostatečně připraveni. Nyní mohou využít podpory psychologa, který doplnil dosud chybějící článek péče o maminky a jejich čerstvě narozené děti se zdravotními problémy,” uvedla Ing. Dagmar Machová, ředitelka EDUCO.

Projekt Raná péče v 21. století byl zahájen v září a je financován Evropským strukturálním fondem.

„Podpora se netýká jen doby pobytu v porodnici, rodiče se mohou ozvat i s dlouhodobějším zpožděním, pomoc není časově omezená. Obtíže při narození a nejasná diagnóza dítěte s sebou nesou různé obavy, proto jsme připraveni rodině pomoci,” dodala klinická psycholožka Mgr. Tereza Štokrová.

EDUCO spolupracuje s Novorozeneckým oddělením KNTB již řadu let. Je to důležité zejména pro rodiče dětí se zdravotním postižením, kteří se tak dozvědí ihned po narození dítěte o možnostech navazujících služeb.

„Jsme za činnost EDUCA velmi rádi, maminkám to pomáhá překonat nejrůznější bariéry. Nový projekt se teprve rozjíždí, ale věřím, že bude ku prospěchu nám všem,” konstatoval primář Novorozeneckého oddělení KNTB MUDr. Jozef Macko.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků