Hlavní obsah
Foto: Jiří Rozsypal

Dvojitá porce zábavy v Bohumíně, Den dětí vystřídají ekologické stánky

Nevšední zážitky mohou dopřát rodiče svým dětem, když je v neděli 28. května odpoledne vezmou do bohumínského Hobbyparku. K oslavě Dne dětí tu městská agentura K3 Bohumín přichystala zábavné odpoledne plné vystoupení, pohádek, pouťových atrakcí i soutěží.

Foto: Jiří Rozsypal
Dvojitá porce zábavy v Bohumíně, Den dětí vystřídají ekologické stánky

Všichni bohumínští školáci z prvního stupně se navíc můžou těšit na další porci dobrodružství a zábavy. Už v úterý 30. května pro ně základní školy ve spolupráci s radnicí připravily ekologickou laboratoř pod širým nebem.

Oslavy Dne dětí patří v Bohumíně k tradičním akcím, přesto umí překvapit atraktivně sestaveným programem. Letos se v něm budou prolínat soutěže, workshopy, dílny, představení, atrakce i ekologická téma.

„Děti si letos mohou složit dort z trojrozměrného puzzle, vyrobit si placku nebo dáreček a vytvarovat zvíře z balónků. Nebudou chybět balónkoví klauni. Ve dvě, ve tři a v pět hodin bude na hlavním pódiu vystoupení, ať už pohádkové představení nebo Hopsalínova oblíbená show,“ přiblížil Karel Balcar, ředitel K3 Bohumín.

Den dětí startuje v neděli 28. května ve 14 hodin v bohumínském Hobbyparku v parku Petra Bezruče. Za jednotné vstupné ve výši 30 korun dostanou návštěvníci nejen zábavu na celé odpoledne, ale také jeden volný vstup na dětské představení do kamenného kina a sady barevných tašek na třídění odpadů.

Bohumínské děti, které docházejí na první stupeň základní školy, čeká hned v úterý 30. května další akce. Ekologické stánky s různou tematikou zaplní celé náměstí T. G. Masaryka v centru města. Mix fyzikálních a chemických pokusů, zajímavostí z biologie i ochrany životního prostředí, to všechno má na jednom místě pod širým nebem upoutat jejich pozornost a přimět je přemýšlet o okolním světě.

„Den udržitelného rozvoje je další aktivitou, kterou v oblasti ekologie podnikáme. Protože chceme, aby měla plošný dopad, zúčastní se jí všichni naši školáci prvního stupně. Předpokládáme, že ji od osmi do jedné hodiny odpoledne navštíví zhruba tisíc dětí,“ uvedla Šárka Plutová z odboru životního prostředí bohumínské radnice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků