Hlavní obsah
Foto: Adam Halmoši

Dubnové změny v MHD: radnice Prahy 6 dostala téměř 3 tisíce připomínek a petici

V Praze 6 vyvolaly změny MHD plánované společností ROPID po otevření metra do Motola obrovskou odezvu veřejnosti. Radnice má po týdenní anketě téměř 3000 tisíce připomínek týkající se více než dvou desítek tramvají a autobusů.

Foto: Adam Halmoši
Dubnové změny v MHD: radnice Prahy 6 dostala téměř 3 tisíce připomínek a petici

Starostovi dorazila také speciální petice s více než 1500 podpisy za zachování původní trasy tramvaje číslo 18 na Petřiny. 

Radnice Prahy 6 vyzvala občany, aby během týden od 20. do 26. ledna psali své připomínky prostřednictvím webové ankety nebo na email. Nyní všechny připomínky zpracovává a budou jako podklad pro další jednání s ROPIDEM.

Radnice oslovila dopravní experty

„Je vidět, že naše výzva k připomínkování změn vyvolala velký zájem. Děkujeme našim sousedům z Prahy 6, že se zapojili i formou petice za chování trasy tramvaje č. 18 a usnadnili nám tak práci. Rádi bychom dali na připomínky více času, avšak společnost ROPID požaduje dodání stanoviska radnice do 6. února 2015. Proto jsme anketu vypsali pouze na týden a nyní budeme připomínky zpracovávat včetně petice za linku č. 18. Oslovili jsme také experty na dopravu z ČVUT, kteří nám dodají svá stanoviska k plánovaným změnám MHD a stanoviska budou sloužit jako podklad pro další jednání s ROPIDEM,“ řekl Ondřej Kolář (TOP 09), starosta městské části Praha 6.

Celkem 2413 připomínek radnice obdržela prostřednictvím webové ankety, dalších téměř 300 přišlo na email nebo telefonicky. Z toho bylo 643 reakcí, které se změnami souhlasí, naopak většina - tedy 1770 reakcí - změny odmítá a má výhrady.

„Hlavní prioritou je zachovat kvalitní, logickou a pohodlnou dopravní obslužnost těch částí Prahy 6, kterých se otevření nového metra bezprostředně týká. Plánované změny ve stávající podobě by například měly zcela zásadní negativní dopad na obyvatele Břevnova, což je pro nás nepřípustné,“ řekl Ondřej Kolář (TOP 09), starosta městské části Praha 6.

„Děkujeme za všechny podněty. Všechny došlé připomínky roztřídíme do tří skupin: velmi důležité a za ně budeme bojovat; pochopitelné, ale u kterých je třeba akceptovat argumenty protistrany; změny, u nichž se budeme snažit vysvětlit, že veřejný zájem je zakódován v oné změně, i když to na první pohled není vidět. Příští týden to projednáme s ROPIDEM a pak dáme zprávu, jak to dopadlo,“ uvedla k výsledkům ankety Petra Kolínská (SZ), zástupkyně starosty odpovědná za oblast dopravy.

Tramvaj č. 18 – nejvíce připomínek

Obyvatelé Petřin, Střešovic a Ořechovky předali v pondělí 26. ledna starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi (TOP 09) petici s více než 1500 podpisy prosazující zachování původní trasy tramvaje číslo 18. Ta má nově jet místo na Petřiny na Výstaviště Holešovice a nahradit ji mají linky 2, 6 a 22.

K plánovaným změnám ohledně tramvaje č. 18 přišlo prostřednictvím webové ankety i emailů vůbec nejvíce připomínek, na webu 373 výtek, další desítky emailů. Většina z nich je proti změnám linky.

Omezení spojení Břevnova s Hradčanskou lidé i radnice odmítají

Třemi nejkomentovanějšími autobusy je linka č. 180, 108 a 179. Velké výhrady jsou také k úpravám na lince č. 174, která má v trase Vypich – Hradčanská jezdit pouze ve špičkách a pouze v pracovních dnech. To odmítá také radnice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků