Hlavní obsah
Romanu Vondrouškovi poděkovala za reprezentaci Pardubic primátorka Štěpánka Fraňková Foto: Město Pardubice

Držiteli ceny World Press Photo poděkovala primátorka Pardubic

Fotografie z loňské Velké pardubické obletěly díky fotografovi ČTK Romanu Vondroušovi svět. Cenu World Press Photo v kategorii Sportovní akce získal za seriál snímků právě z tohoto dostihu. Za skvělou propagaci města mu poděkovala primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Romanu Vondrouškovi poděkovala za reprezentaci Pardubic primátorka Štěpánka Fraňková Foto: Město Pardubice
Držiteli ceny World Press Photo poděkovala primátorka Pardubic

„Přiznám se, že jsem byl překvapený. Opravdu jsem nečekal, že naše Velká pardubická získá takové ocenění. Konkurence byla opravdu veliká. Navíc jsem se tu zprávu dozvěděl v Novém Městě na Moravě, kde jsem byl právě fotit na MS v biatlonu. Pocit triumfu? Na ten v tu chvíli vůbec nebyl čas,“ řekl Roman Vondrouš při setkání s pardubickou primátorkou.

Na pardubickém závodišti, zimním stadionu a tenisových kurtech jako amatérský fotograf začínal. "Díval jsem se pod ruku zkušeným fotografům, to byli mí první učitelé,“ zavzpomínal Vondrouš, který již řadu let fotografuje profesionálně. Na pardubické závodiště se ale stále rád vrací.

„Jednoho z porotců  World Press Photo, amerického sportovního fotografa, tohle prostředí velmi zaujalo. Fotí dostihy v USA, ale o Velké pardubické a závodišti jako je to naše nic nevěděl. Prostředí cros country je pro ně neznámé,“ konstatoval fotograf.

O pocty v 56. ročníku jedné z nejprestižnějších novinářských soutěží se ucházelo celkem 5666 profesionálních fotografů ze 124 zemí, kteří porotě zaslali přes 103 tisíc snímků. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků