Hlavní obsah

Dorostenecká korfbalová extraliga: Náchod po delší době narazil, Brno posílilo vyhlídky na play off

V dorostu bude situace otevřená až do konce. Ve hře o play off, kam postoupí čtyři nejlepší, je stále pět týmů. Poslední kolo nejvíc vyšlo Brnu, které se díky dvěma výhrám dotáhlo na čtvrtý Šenov. Po řadě úspěchů neuspěl vedoucí Náchod, jehož v pěkném duelu přehráli českobudějovičtí korfbalisté.

Dorostenecká korfbalová extraliga: Náchod po delší době narazil, Brno posílilo vyhlídky na play off

MINITURNAJ V NÁCHODĚ

Šenov do Pardubic v sobotu nedorazil, síly tak změřily jen České Budějovice s Náchodem. Ten byl po čtyřech výhrách v řadě v dobrém rozpoložení, jenže do cesty se jim postavil konsolidovaný soupeř. České Budějovice se v soutěžním zápase ukázaly naposled před Vánoci, poté musely dvě kola kvůli zraněním a nemocem kontumovat, nyní se však ukázaly ve skvělém světle a Náchod zdolaly 19:15.

Budějovice zazářily i přesto, že půlka jejich týmu prožila náročný den. Už brzy ráno totiž někteří hráči včetně trenéra Petra Pešáka cestovali do Brna na dospělou extraligu a poté nabrali směr Pardubice k večernímu zápasu dorostu. Do poloviny duelu byl stav vyrovnaný, druhá část však vyšla na jedničku Českým Budějovicím, které tak po zásluze berou všechny body.

Petr Pešák (trenér, České Budějovice): „Půlka z nás zažila trochu delší den, ale zvládli jsme to. Zápas snesl velmi přísná měřítka a z našeho pohledu to bylo super. Hlavně druhá půlka byla z naší stránky perfektní. Pomohla nám i dvě děvčata z Kutné Hory, které máme na střídavý start. Dlouho jsme se neobjevili v soutěžním utkání, ale ti, co jsou zdraví, tak trénují poctivě. Je dobře, že jsme si opět udělali bodový polštář. Před pátým týmem už máme zase trochu náskok.“

SK Plhov Náchod U19 - Šenov KC-ZŠ U19 7:0 (kontumace)

České Budějovice KCC Sokol U19 - Šenov KC-ZŠ U19 7:0 (kontumace)

SK Plhov Náchod U19 - České Budějovice KCC Sokol U19 15:19

MINITURNAJ V BRNĚ

Zabrali v pravou chvíli. Kdyby brněnští dorostenci v sobotu neuspěli, už by to s jejich postupovými ambicemi do play off vypadalo všelijak. Brňané to však zvládli, na palubovce Nového Lískovce porazili domácí tým i Prostějov a znovu se plnohodnotně přihlásili do vyřazovacích bodů. Aktuálně mají na čtvrté pozici stejně bodů jako pátý Šenov.

Zápas s Novým Lískovcem oba favorité zvládli, boj se tak čekal hlavně v jejich vzájemném duelu. Letos se Brno s Prostějovem utkalo už počtvrté a pomyslné jazýčky na vahách překlopilo výhrou 12:8 na svou stranu. Do soboty měly totiž oba týmy vyrovnanou bilanci jedné výhry, remízy a prohry. Prostějov však i přes jednu porážku dál drží druhou příčku v tabulce.

Aneta Lešanská (trenérka, Prostějov): „Zápas s Novým Lískovcem jsme si pohlídali. Děcka nemusela ani hrát naplno a zkusili jsme si různé varianty sestavy. Zápas s Brnem rozhodlo naše neproměňování šancí. Soupeř měl naopak v každé čtyřce silnou střelkyni, kterou využíval. Na jedné straně to byla Anna Literová a na druhé Sára Sahatciu. V tabulce jsme na tom stále slušně. Příští týden máme navíc dohrávku se Šenovem. V posledních kolech však musíme pořádně makat.“

Brno KK Nový Lískovec U19 - Brno KK U19 5:18

Prostějov SK RG U19 - Brno KK U19 8:12

Brno KK Nový Lískovec U19 - Prostějov SK RG U19 14:25

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků