Hlavní obsah
Dorost Náchoda Foto: Jan Pařík

Dorost korfbalového Prostějova váhal jen poločas a převzal vedení v tabulce

Dorostenci Prostějova vyhráli doma oba nedělní duely a díky tomu se dostali na první místo tabulky České korfbalové extraligy.

Dorost Náchoda Foto: Jan Pařík
Dorost korfbalového Prostějova váhal jen poločas a převzal vedení v tabulce

Kdyby v těchto zápasech selhali, šlo by o velké zklamání. Korfbalový dorost Prostějova však na své palubovce žádné překvapení nepřipustil. V neděli mladí Hanáci zvítězili v domácím prostředí 22:9 nad Šenovem a zvládli i vloženou dohrávku druhého kola s Náchodem, který přehráli 25:15.

Nejhůř v šestém hracím kole dorostenecké extraligy dopadlo Znojmo, které padlo 9:13 s Šenovem a 14:25 s Náchodem.

Prostějov se po dvou povinných výhrách vyhoupl do čela tabulky, v neděli měl větší práci ve svém druhém duelu, když první půli nad Náchodem vyhrál jen o koš.

„V útoku jsme nebyli tolik důrazní a bylo to znát. V poločase jsme si však některé věci vyříkali a druhá už byla lepší. Samozřejmě se opět projevila naše zkušenost, kdy máme pět hráčů, kteří v dorostu končí. Nastupují v extralize a takových korfbalistů je v dorostenecké lize velmi málo. Příští rok pro nás bude naopak mnohem obtížnější, to budeme hrát spíš s žáky,“ uvedl prostějovský kouč Martin Uherka.

Souboj jeho svěřenců s Šenovem se jeho svěřencům povedl mnohem lépe. „Možná se nás Šenovští trochu zalekli. Zatápěli jsme jim v obraně, s čímž si nevěděli moc rady. Letos chceme prodat to, na co máme. Určitě chceme do finále, jenže zas tak jednoduché to nebude. Kolín a Brno jsou obtížní soupeři,“ vyhlížel Uherka.

„Prostějov má nejlépe poskládaný tým soutěže,“ podotkl šenovský trenér Roman Musialek.

Jeho výběr ukořistil body alespoň se Znojmem, které na Hanou přijelo jen v sedmi. „Těžko říct, jak by to jinak vypadalo. I když hrát proti sedmi není obvyklé a naše čtveřice toho moc nedokázala využít. S výkony děcek jsem však spokojený, i když je pořád co zlepšovat. Cílíme na medaili a myslím, že na to rovnat se s nejlepšími, máme,“ prohlásil Musialek, jehož svěřenci jsou s pěti výhrami z osmi utkání zatím třetí.

Modří Sloni Znojmo U19 - Šenov KC - ZŠ U19 9:13

Poločas: 6:8. Rozhodčí: Martin Uherka. Nejlepší střelci: Hrbáčková Kateřina 3, Ságner Miroslav 3 - Holubčíková Kristýna 4, Macek Lukáš 3, Holubčík Jakub    2.

Prostějov SK RG U19 - Šenov KC - ZŠ U19 22:9

Poločas:10:5. Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Šnajdr Petr 7, Havlová Renata 4, Jenešová Adéla 4 - Holubčík Jakub 6, Vernarská Vendula 1, Škrobová Tereza 1, Šmíd Daniel 1.

SK Plhov Náchod U19 - Modří Sloni Znojmo U19 25:14

Poločas: 10:7. Rozhodčí: Martin Uherka. Nejlepší střelci: Štěpánová Pavlína 7, Šmíd Filip 6, Hurdálková Gabriela 5 - Ságner Miroslav 6, Hrbáčková Kateřina 3, Kourková Erika 2.

SK Plhov Náchod U19 - Prostějov SK RG U19 15:25 (dohrávka 2. kola)

Poločas: 7:8. Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Hurdálková Gabriela 4, Novotný Jakub 3, Šmíd Filip 3 - Šnajdr Petr 8, Havlová Renata 6, Lorencová Kateřina 3.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků