Hlavní obsah
Foto: Dynamo design

Doprovodný program Zlínského filmového festivalu i ve znamení charity

Kromě stovek filmových projekcí a besed s herci a režiséry nabízí 52. ročník Zlínského filmového festivalu určeného především dětským divákům také bohatý doprovodný program.

Foto: Dynamo design
Doprovodný program Zlínského filmového festivalu i ve znamení charity

Tradičně se během festivalu mohou návštěvníci podívat na výstavu filmových klapek v OC Zlaté jablko na náměstí Míru. Pod širým nebem – na náměstí, nebo v někdejším Baťově továrním areálu se každý večer odehrají koncerty různých hudebních žánrů. Děti budou moci zkusit výrobu komiksů, sítotisk a mnoho dalších výtvarných technik v Univerzitním centru či Krajské knihovně Františka Bartoše.

Středa 30. května bude ve znamení charitativních akcí ve prospěch UNICEF. Od 10 do 17 hodin se v již zmiňovaném OC Zlaté jablko uskuteční Pečení pro děti, které za podpory personálu Francouzské restaurace Obecního domu v Praze zajišťuje výtečná cukrářka Iveta Fabešová, známá například z pořadu Mlýnek na recepty. Zároveň zde vytvoří dort ve tvaru panenky, který bude dražen v rámci aukce těchto originálních hraček.

Samotná dražba ručně vyrobených panenek se uskuteční od 19 hodin v Kongresovém centru Zlín. Moderování se ujmou  Dana Morávková a Jan Čenský, přítomna bude i Miss České republiky Tereza Chlebovská. Dražit se budou, mimo jiných, také panenky Lucie Bílé, Jana Čenského, Hany Maciuchové, Michala Viewegha a mnoha dalších známých osobností.

Vyvolávací cena každé panenky je tři tisíce korun – tedy suma, která zajistí kompletní proočkování proti šesti hlavním dětským smrtelným nemocem (spalničky, záškrt, černý kašel, dětská obrna, tetanus, tuberkulóza) pro 5 dětí v nejchudších zemích. Na tyto nemoci umírá ve světě ročně téměř 1,5 milionů dětí do pěti let.

Vstup na aukci je zdarma.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků