Hlavní obsah
I dnes byla snížená viditelnost, náledí a sněhové srážky příčinou celé řady dopravních nehod. Foto: Tomáš Kubeš

Dopravní situace v Plzeňském kraji zůstává i dnes kritická

Snížená viditelnost, náledí a sněhové srážky. To vše dnes bylo příčinou celé řady dopravních nehod, narušení jízdních řádů městské hromadné dopravy a důvodem pro četná zpoždění pravidelných vlakových spojů a autobusových linek. Situace v Plzeňském kraji zůstává i nadále kritická.

I dnes byla snížená viditelnost, náledí a sněhové srážky příčinou celé řady dopravních nehod. Foto: Tomáš Kubeš
Dopravní situace v Plzeňském kraji zůstává i dnes kritická

Místem celé řady dopravních nehod se pro dnešní den stala dálnice D5. Okolo sedmé hodiny ranní zde ve směru na Prahu na 90. kilometru došlo k havárii, kdy osobní automobil skončil v příkopu. Nedaleko tunelu Valík zablokoval provoz porouchaný kamion, jízda zde byla možná pouze se zvýšenou opatrností a tvořily se zde kolony.

V opačném směru na Rozvadov došlo asi hodinu poté k vážné dopravní nehodě se zraněním na 91. kilometru. V totožném úseku se odehrála nehoda nákladního vozidla. V důsledku této nehody došlo k uzavření dálnice a odklonu dopravy. Na místě probíhaly záchranné a vyprošťovací práce.

K nehodě došlo v obci Třemošná, kde se na frekventované Plzeňské ulici střetl osobní automobil s nákladním automobilem. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

U čerpací stanice ONO u obce Nýřany zapadl nákladní automobil do příkopu. Na místě byly organizovány vyprošťovací práce. 

Ve směru z Benešovic na Plzeň nedaleko obce Blatnice havaroval nákladní automobil. V důsledku havárie skončil automobil v příkopu.

Pro celou řadu automobilů se dnes i ten sebemenší kopec stal nepřekonatelnou překážkou. V kopci nedaleko obce Černošín uvízl nákladní automobil a částečně zablokoval provoz na komunikaci mezi Černošínem a Planou.

Na Domažlicku v obci Březí havaroval osobní automobil, řidič pravděpodobně nezvládl řízení a vozidlo skončilo na střeše.

Ani Rokycansko se neobešlo bez dopravních nehod. Za sjezdem na Mýto na dálnici D5 skončil osobní automobil v příkopu. Na 50. kilometru ve směru na Prahu uvízl kamión v pravém pruhu a na 63. kilometru v totožném směru došlo k nehodě osobního a nákladního automobilu. I zde nákladní automobil skončil v příkopu.

V současné chvíli na většině území Plzeňského kraje sněžení ustalo a doprava se zklidnila. I nadále jsou však řidiči vyzýváni ke zvýšené opatrnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků