Hlavní obsah
Ředitelka domova Teresa Kupcová ukazuje pochvalné komentáře v kronice. Foto: Martina Sihelská

Domov pro seniory ve Stříbře potřebuje finance

Domov pro seniory s nepřetržitým provozem, který nese jméno blahoslaveného Pavla II., ve stříbrské Gagarinově ulici otevřel ve středu 10. října dveře široké veřejnosti.

Ředitelka domova Teresa Kupcová ukazuje pochvalné komentáře v kronice. Foto: Martina Sihelská
Domov pro seniory ve Stříbře potřebuje finance

Návštěvníci si mohli prohlédnout vnitřní interiéry, zahradu i se zeptat ubytovaných či ošetřovatelek na vše, co je zajímalo. "Máme tu patnáct klientů, funguje zde non stop služba. Dnešní návštěvníci se sem chodí ptát na volná místa, prohlíželi si i pokoje, dokonce se nám tu zapisují i do kroniky. Moc mě těší, že jde o pochvalné komentáře," řekla ředitelka domova Teresa Kupcová.

O seniory se stará desetičlenný tým pracovníků. Jak ale ředitelka uvedla, mají problém poplatit vše potřebné. "Potřebujeme například registrovanou zdravotní sestru, ale pojišťovna nám ji nechce platit. Další bolestí je, že naši klienti potřebují polohovací rošty, což je také dost vysoká částka. Město nám slíbilo pomoc, tak uvidíme," informovala Kupcová.

Město Stříbro přitom domov dotuje, ale zdá se, že částka už vše nepokryje.

Klienti jsou se službou spokojení. "Jsem tu už druhým rokem a nemohu si stěžovat. Ve volném čase tu vyrábíme různou výzdobu, teď třeba budeme chystat dýně. Někdy pomůžeme s drobnou prací pro kuchyň, třeba něco oloupat. Ono to pak člověku rychleji uteče. Mám také ráda zpívání, v létě sedíme pod pergolou a občas přijde někdo s kytarou a zahraje nám. Máme tu dobrou partu, a když se někdy trochu poškorpíme, zase je druhý den dobře," řekla Marie Pašková, které je 77 let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků