Hlavní obsah
Foto: magistrát FM

Domov pro seniory ve Frýdku-Místku eviduje dva pozitivní testy na koronavirus

Pozitivní na covid-19 jsou dvě ženy, pracovnice v kuchyni. Nemoc se u nich objevila koncem minulého týdne. Hygienici již otestovali přes 120 ze 132 zaměstnanců domova pro seniory ve Frýdku-Místku. Pozitivní zprávou je, že ošetřující personál má testy negativní, což znamená bez onemocnění.

Foto: magistrát FM
Domov pro seniory ve Frýdku-Místku eviduje dva pozitivní testy na koronavirus

Na místo byli v den zjištění výskytu nemoci povoláni hasiči, kteří vydenzifikovali nejen kuchyň, jídelnu a šatny zaměstnanců, ale také ostatní společné prostory domova.

Klienti domova jsou v pořádku. Nemoc ani příznaky nemoci se u nich zatím neobjevily. Testování u nich zatím neprobíhá. O tom, zda a případně kdy by byli testováni, rozhodují hygienici.

Pro klienty se v této chvíli téměř nic nemění. „Zpřísněná hygienická opatření jako roušky a dezinfekce všech prostor dodržujeme už zcela běžně. Od pátku 19. června na základě rozhodnutí hygieny jedeme znovu v režimu nouzového stavu, takže jsou u nás zakázány návštěvy a klienti nesmí vycházet mimo domov. Opět jim umožňujeme videohovory s rodinnými příslušníky,“ připomenul ředitel domova Petr Kuchta.

Kuchyň může podle hygieniků za přísných bezpečnostních podmínek dál fungovat. „Připravujeme ale i záložní plán pro případ, že by se počet nakažených zvýšil a kuchyň bychom museli uzavřít. Stravování pro klienty bychom pak řešili prostřednictvím tzv. cateringové společnosti, která se zabývá přípravou stravy pro seniory,“ dodal ředitel domova Kuchta s tím, že na každém z pater jsou opět vyčleněny pokoje pro případné covid pacienty.

Další testování zaměstnanců provedou hygienici za čtrnáct dní. Na základě vývoje situace budou případně přijímána další opatření.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků