Hlavní obsah
Stanislava Preclíková, reprezentantka ČR ve skibobech, mistryně světa a vítězka Světového poháru je členkou Skibob klubu Dobruška. Foto: Dana Ehlová

Dobruška děkovala nejlepším sportovcům roku 2016, uznání zaplněného sálu patřilo i organizátorům

Vyhodnocení nejlepších sportovců Dobrušky roku 2016 dostalo zcela nový ráz a ohlasy na dramaturgii slavnostního večera, který se uskutečnil 19. ledna ve velkém sále Společenského centra Kino 70, jsou vesměs velice pozitivní jak od oceněných, tak od publika.

Stanislava Preclíková, reprezentantka ČR ve skibobech, mistryně světa a vítězka Světového poháru je členkou Skibob klubu Dobruška. Foto: Dana Ehlová
Dobruška děkovala nejlepším sportovcům roku 2016, uznání zaplněného sálu patřilo i organizátorům

Ceny převzalo 13 jednotlivců, zástupci 7 kolektivů a 9 trenérů či funkcionářů. Za skvělou reprezentaci Dobrušky v minulém roce sportovcům střídavě děkoval starosta Petr Lžíčař, spolu se svými zástupci, radními a zastupiteli, předsedové sportovních jednot, oddílů a klubů, ale také zástupci úspěšných dobrušských firem Kand, KBA Grafitec a Stuha.  

V kategorii jednotlivců byli oceněni skibobisté Stanislava Preclíková, Jana Trunečková, Dominik Harnach, Martin Pago a Gabriela Skaláková, atleti Kateřina Hlávková, Pavlína Prudičová a Ondřej Čáp, dále Martin Nejl z Tri clubu Dobruška, krasobruslař Tomáš Kupka, moderní gymnastka Tereza Krahulcová, národní házenkář Tomáš Preclík a badmintonistka Šárka Křížková.  

Mezi oceněné kolektivy se zařadila družstva starších žáků oddílu fotbalu, starších žákyň oddílu atletiky, dorostenců oddílu národní házené, "B" tým oddílu badmintonu a také hokejbalisté, florbalisté a juniorky-vodáci, Školního sportovního klubu Bodlinka.       

Finanční odměnu, diplom a květinu převzali v neposlední řadě fotbaloví trenéři Milan Vacek a Zdeněk Zounar mladší, atletický trenér Adam Ovčarik, dále Lenka Faitová, trenérka a rozhodčí moderní gymnastiky, Štěpán Špaňo, trenér vodáků, dlouholetá cvičitelka Věra Jílková, funkcionářka Klubu českých turistů Eva Šimerdová, rozhodčí kuželek Petr Brandejs a předseda oddílu badmintonu Petr Šváb.  

Některé z úspěšných sportovců představil moderátor prostřednictvím zajímavých medailónků, díky nimž se diváci podívali za úspěšnými skibobistkami Janou Trunečkovou a Stanislavou Preclíkovou na sjezdovky v Deštném, seznámili se s krasobruslařem a reprezentantem ČR Tomášem Kupkou, cyklistickým veteránem a sportovním nadšencem Martinem Nejlem a viděli "v akci" cvičitelku Věru Jílkovou.  

Udílení cen zpestřily ukázky umění malých fotbalistů, badmintonistů a florbalistů, potlesk sklidilo vystoupení moderní gymnastky Lenky Faitové, stejně jako moderní tanec v podání žákyň dobrušské ZUŠ. Kulturní část obohatila svými písničkami i zpěvačka Ella.  

Dojmy všech účastníků velice povedeného večera umocnil moderátor Honza Dušek, jehož výkon si v mnohém nezadal s těmi, za které byli 19. ledna 2017 dobrušští sportovci oceněni. Právě on byl totiž zcela jednoznačně tou pomyslnou třešničkou na dortu plném medailí a skvělých umístění ze světových šampionátů, evropských a republikových soutěží či krajských a okresních přeborů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků