Hlavní obsah
Mladí dobrovolní hasiči z Bystrého v Orl. horách v akci Foto: Jana Melicharová

Dobrovolní hasiči z Bystrého v Orlických horách pomáhají

Dobrovolní hasiči z Bystrého v Orlických horách v této těžké době také pomáhají s dezinfekcí ve své obci.

Mladí dobrovolní hasiči z Bystrého v Orl. horách v akci Foto: Jana Melicharová
Dobrovolní hasiči z Bystrého v Orlických horách pomáhají

Již několik týdnů bojujeme s malým nepřítelem, kvůli kterému se halíme do roušek a kvůli kterému nemůžeme dělat věci pro nás tak samozřejmé. Žijeme ve světě, kde jsou zavřené školy, nefunguje kultura, mnozí z nás šijí roušky a místo parfému voníme dezinfekcí.

Více či méně se pomalu smiřujeme se situací, ve které musíme žít, ale i přesto netrpělivě vyhlížíme světlo na konci tunelu, které nás zase vrátí do normální reality. Ze sdělovacích prostředků však ale neslyšíme nic jiného než převážně negativní zprávy. Proto je pro nás požehnáním, když se tam objeví ta pozitivní, která nás nabije energií a přiblíží o krok blíž normálnosti.

A tak je potěšitelné, že i v této pro nás tak složité situaci platí pořekadlo „Kdo rychle dává, ten dvakrát dává!“ Tím dárcem je Nadace ČEZ, která v minulých dnech otevřela grantový program „Krizová pomoc 2020“. Ten zájemcům umožnil velmi rychle získat finanční prostředky na pořízení 3D tiskáren, šicích strojů, dezinfekčních prostředků a dalšího materiálu pomáhajícího v boji s nákazou.

Jednou z organizací, která se do programu zapojila, byl i Sbor dobrovolných hasičů z Bystrého v Orlických horách. V sobotu v podvečer jeho členové podali žádost a v neděli se již mohli těšit z částky 26 tisíc korun. Za tyto finanční prostředky sbor pořídil ozonovou dezinfekci, akumulátorové postřikovače i s dezinfekční náplní. Dobrovolní hasiči tak mohou provádět pravidelnou dezinfekci všech veřejných prostor v obci a tím přispívat k rychlejší likvidaci případné možné nákazy.

„Jsme velmi rádi, že v době, kdy je naše běžná činnosti velmi omezena, můžeme být aktivně zapojeni alespoň takto. Věřím, že i naší zásluhou se podaří boj s infekcí koronaviru vyhrát a že se náš sbor brzy vrátí zpět k tomu, co nám jde nejlépe. Ke každodenní práci s mladými hasiči, organizování akcí a pomoci v obci,” uvedl Michal Dusílek, člen vedení dobrovolných hasičů v Bystrém v Orlických horách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků