Hlavní obsah
Rozcestník Velkopopovického pivovaru Foto: archiv Kozla

Do pivovaru na vánočky, betlém a koledu

V pivovaru ve Velkých Popovicích proběhne o víkendu tradiční oslava vánočních svátků. V neděli 11. prosince ve 12 hodin odstartuje program, kde se bude kromě ochutnávky piva stavět betlém nebo prohlížet obrazy. Součástí programu bude mimo jiné i zpívání koled v podání velkopopovické umělecké školy.

Rozcestník Velkopopovického pivovaru Foto: archiv Kozla
Do pivovaru na vánočky, betlém a koledu

Zlatým hřebem letošní Kozlí nadílky bude soutěž o nejlepší vánočku. Vzorky budou posuzovány na základě chuti i vzhledu. Porotci se stanou všichni návštěvníci restaurace Velkopopovická Kozlovna, ve které klání proběhne.

Odměna je připravena nejen pro tvůrce vítězné vánočky, ale také pro hlasující. Výherci budou odměněni balením velkopopovických piv podle vlastního výběru, dárkovým balíčkem z Kozlího obchůdku a poukazem do Kozlovny. Pro vylosovaného hlasujícího je připravena sada originálních rohatých půllitrů. Vítězný recept bude zveřejněn ve Velkopopovickém zpravodaji a na webových stránkách pivovaru.

Odměnit se můžete i speciální vánočkou od Velkopopovického Kozla. Do této vánočky je přidán Velkopopovický Kozel Černý, který zajistí její vláčnou a zajímavou chuť. Recept si samozřejmě budete moci odnést. Navštívit bude možné i nové prostory historických sklepů. Trasa začíná u návštěvnického centra a vychází se v 13-00, 14.00 a v 15.00 hodin.    

Velkopopovičtí budou mít svůj perníkový betlém

V restauraci Kozlovna se bude vytvářet velkopopovický betlém. Dřevěný skelet betlému, který vytvořili bednáři pivovaru, o velikosti 100 x 65 cm bude doplněn a nazdoben postavičkami z perníku, které mohou vlastnoručně vytvořit sami návštěvníci restaurace.

„Pro betlém již máme připravené místo. Po dobu vánočních svátků bude zdobit návštěvnické centrum pivovaru, kde jej umístíme do jednoho z oken. Jistě to bude pro návštěvníky příjemné zpestření již tak originální výzdoby,“ těší se na reakce hostů vedoucí návštěvnického centra pivovaru Eva Kršňáková.

Všichni zájemci se mohou zapojit do tvorby betlému v průběhu celého odpoledne. Velkopopovickou nadílku můžete využít také k nakoupení netradičních dárků jako odměnu pro své blízké. V Kozlím obchůdku bude zahájen prodej nové kolekce Kozlího oblečení a dalšího sortimentu. Od 12. do 23. prosince navíc každý návštěvník dostane k nákupu nad 300 Kč malý vánoční dárek.

K vánoční atmosféře patří beze sporu zpěv koled. Toho se v rámci Kozlí nadílky zhostí žáci základní umělecké školy Velké Popovice. Sbor vystoupí od 15 hodin před návštěvnickým centrem pivovaru. Na své si přijdou také milovníci umění, kteří si mohou prohlédnout výstavu abstraktních obrazů od průvodkyně pivovaru Hany Kroupové. Výstava bude umístěna v prostorách návštěvnického centra do konce roku.

Nedělní program:

9.00 – 11.00 přihlášení vánoček v pivovaru, 12.00 – 16.00 hodnocení vánoček návštěvníky, 16.30 vyhlášení nejlepší vánočky, slosování hlasujících o ceny

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků