Hlavní obsah
V základní škole Beneše v centru Bohumína se opravuje střecha za téměř dva miliony korun. Foto: Pavel Čempěl

Do modernizace bohumínských škol půjde letos rekordních 22 milionů korun

V bohumínských školách propukly naplno letní opravy. Letos do nich půjde rekordní částka, a to 22 milionů korun. Nové dílny, interaktivní učebny, hřiště, toalety nebo nová podlaha v tělocvičně či školní kuchyni. Nejen to čeká na děti školou povinné po letních prázdninách.

V základní škole Beneše v centru Bohumína se opravuje střecha za téměř dva miliony korun. Foto: Pavel Čempěl
Do modernizace bohumínských škol půjde letos rekordních 22 milionů korun

Přes 12 milionů přitom půjde do oprav z rozpočtu města. Dalších 10 milionů pomůžou radnici uhradit evropské dotace z Místní akční skupiny (MAS) Bohumínsko a programu Integrované územní investice (ITI).

„Letošní opravy ve školách jsou rekordní. Ročně do nich dáváme kolem deseti milionů korun. Letos je to více než dvojnásobek. Jsme rádi, že školy byly úspěšné v získání dotací na vybudování dílen i multifunkčních či interaktivních tříd. Díky nim tak budou mít děti výuku pestřejší a suchou teorii si budou moci vyzkoušet přímo v praxi,“ sdělil místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

Nejvíce peněz půjde do ZŠ Čs. armády v centru Bohumína, a to přes pět milionů korun, kde probíhá hned několik investičních akcí. Zatepluje se spojovací chodba mezi školními budovami za dva miliony korun a ve všech třech podlažích zeleného pavilonu se modernizují toalety za 1,2 milionu korun. V květnu už škola dostala nové modernizované dílny za dva miliony korun, a to díky dotací MAS Bohumínsko.

„Dělala se v nich nová elektroinstalace, podlahy i stropy, odhlučněné speciálními akustickými stropnicemi a doplněné LED osvětlením. Pak jsme je vybavili novým nábytkem, dílenskými stoly a hlavně nářadím - vrtačkami, bruskami, frézami i různými stavebnicemi či experimentálními sadami,“ upřesnil ředitel školy Adrian Kuder.

Téměř pět milionů korun si vyžádají opravy v Masarykově základní škole. Ještě před prázdninami se v ní také díky dotaci MAS Bohumínsko modernizovaly dílny za dva miliony korun. Kromě toho probíhá ve zdejší kuchyni generální oprava podlahy za téměř dva miliony korun.

„Celá podlaha dostane novou hydroizolaci včetně nových nerezových žlabů. Samozřejmostí bude i protiskluzová dlažba,“ doplnil Michal Lorenc z odboru školství, kultury a sportu bohumínské radnice. Podlaha se neopravuje jen v kuchyni, ale také v tamní tělocvičně, a to za 1,1 milionu korun. Dočká se nového odpruženého roštu.

Také v ZŠ Beneše v centru Bohumína mají řemeslníci napilno. Za necelé dva miliony se tady opravuje střecha včetně částečné výměny krovu. Zároveň zde vzniká díky dotaci z ITI interaktivní učebna za 2,6 milionu korun. Na děti v ní čekají například tablety a celá řada experimentálních sad a pomůcek pro vzdělávání.

I žáci ze základní školy ve Skřečoni se mohou těšit na novou multifunkční třídu za 4,2 milionu korun. I ta vznikne díky programu ITI a 90 procent nákladů uhradí město právě z dotace. Stavební úpravy přijdou na téměř dva miliony korun. Více než dva miliony půjdou do nejrůznějších pomůcek například pro výuku jazyků, biologie, anatomie nebo fyziky.

Nové toalety čekají po prázdninách na školáky v ZŠ Bezručova. Náklady jsou 1,3 miliony korun. Před prázdninami se škola ještě dočkala nového polyuretanového povrchu na venkovním hřišti za více než 1 milion korun.

Plné ruce práce mají řemeslníci i v ZŠ Pudlov, kde se jsou v plném proudu práce na výměně starých oken za nová plastová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků