Hlavní obsah
První republika na zámku Mníšku pod Brdy je tu jen pro vás po celý rok 2015. Foto: Anna Čelouchová

Do časů první republiky i za pohádkou zve o víkendu zámek Mníšek pod Brdy

O víkendu 10. a 11. ledna lze při návštěvě mníšeckého zámku potkat princeznu Aničku i vnučku zámecké paní hraběnky. Připravené jsou speciální kostýmované prohlídky pro děti i pro dospělé. Z výletu do Mníšku si každý zájemce může odnést vlastnoručně vyrobenou památku ve výtvarném ateliéru.

První republika na zámku Mníšku pod Brdy je tu jen pro vás po celý rok 2015. Foto: Anna Čelouchová
Do časů první republiky i za pohádkou zve o víkendu zámek Mníšek pod Brdy

„Rozárko, Rozárko!” volá princezna Anička na sovu a hledá, kam ulétla. Přijďte, děti, také zavolat. Z jaképak pohádky asi Rozárka uletěla? Kdo to uhádne? A kdo pozná i další pohádky, které se k nám do zámku zatoulaly? V každé komnatě se jedna  ukryla a zanechala nějakou nápovědu. Odkud pochází otrávený hřebínek, čepeček pro bílou paní nebo velké jelení parohy? 

„Anče, Kubo, hajnej!” Určitě všichni víme, který zloduch takhle volal na své sloužící. A vůbec, zlými postavami a macechami se to v pohádkách jen hemží.

„Zrcadlo, zrcadlo, řekni, kdo je v zemi zdejší...” Jak to asi pokračuje dál? Na Pohádkových prohlídkách s princeznou Aničkou se projdete krásně zařízenými zámeckými pokoji prvního prohlídkového okruhu a všechny pohádky, které se vám schovaly, určitě najdete a správně uhádnete. Rozhodně vás nemine ani drobná sladká odměna.       

Pohádkové prohlídky s princeznou Aničkou začínají v sobotu i neděli od 10.30 hodin, probíhají po celý den a jsou dlouhé 45 minut.

Chcete si s dětmi vlastnoručně vyrobit památku na návštěvu mníšeckého zámku? Neváhejte a vstupte do výtvarné dílny, kde si můžete vybarvit sádrový odlitek reliéfu zámku, na kterém je dobře vidět také most, spousta oken a dokonce i tři zámecké věže.

Kdo chce barvit místo zámku odlitek pěkného skřítka diblíka, vybere si hlavu skřítka. Nebo si snad chcete vymalovat hrníček podle své fantazie? I to je u nás možné. Výtvarný ateliér bude otevřen od 11 do 16 hodin.       

Speciální kostýmované prohlídky se o víkendu připravují i pro naše dospělé návštěvníky, kteří už sice odrostli pohádkám, ale rádi se vrací do starých časů. A jak staré časy máme na mysli? Ani ne tolik. Rádi bychom pozvali milovníky první republiky nostalgicky si zavzpomínat a představit si, jaké to bývalo v dobách, kdy se jezdívalo starými kabriolety, chodívalo na pikniky, poslouchala první rozhlasová vysílání, každý se elegantně oblékal a nikam se nespěchalo.

Provádět vás bude vnučka paní hraběnky Terezie Kastové, ta v době první republiky ještě mníšecký zámek trvale obývala. Měla vnučky dvě, Terezu a Gabrielu. Která z nich o víkendu přijde? A kdo ví, třeba při návštěvě soukromých ložnic a koupelen druhé návštěvnické trasy potkáte i samotnou paní hraběnku.       

Prvorepublikové prohlídky s vnučkou paní hraběnky začínají po oba víkendové dny od 10.00 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků