Hlavní obsah
Foto: Alena Zavoralová

Dny evropského dědictví v Poličce

Francie, Itálie nebo Irsko - již od roku 1984 každým rokem slaví tento svátek, jehož cílem je posílení historického povědomí, chránění památek a národního kulturního dědictví. Od roku 1991 jej slaví i Česká republika

Foto: Alena Zavoralová
Dny evropského dědictví v Poličce

Dny evropského dědictví (zkráceně EHD) jsou společná aktivita Rady Evropy a Evropské komise. Každoročně se koná v září, a to v mnoha městech a obcích po celé Evropě – v zemích, které přistoupily k Evropské kulturní konvenci.

A jaké jsou další cíle EHD? Je to zlepšovaní informovanosti o jiných kulturách a ochrana kulturního dědictví v nejširším slova smyslu. Respektování všech kultur bez ohledu na jejich rozšíření a přijímání kulturního dědictví jako prostředek v boji proti nesnášenlivosti a netoleranci, podporování otevřenějšího postoje vůči ostatním potíráním rasismu, xenofobie atd. Zároveň se snaží chránit kulturní památky, které jsou neustále ohroženy.

Využijte svátku všech památek - Dnů evropského dědictví k návštěvě i toho, co nabízí město Polička. V letošním roce byly vyhlášeny dny EHD v termínu 9. - 17. září.

Městské muzeum a galerie Polička ve dnech 9. a 10. září nabízí vstup zdarma do Barokní radnice, v Centru Bohuslava Martinů můžete uplatnit 50procentní slevu na vstupném a v Rodné světničce Bohuslava Martinů 25procentní slevu na vstupném.

Další víkend (16. a 17. září) se zdarma uskuteční prohlídka Gotického opevnění města.

Po celou dobu trvání EHD bude k vidění koruna Přemysla Otakara II.  - zakladatele královského věnného města Poličky.

Pojďte slavit. Dveře poličského muzea jsou pro vás otevřeny od 9.00 do 16.00 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků