Hlavní obsah
Hana Mikolášková a Patrik Lančarič Foto: Marek Příkazký

Divadlo ve Zlíně zahájilo prodej předplatného, do 72. sezóny vstoupí s novým uměleckým šéfem

Právě startuje prodej předplatného na 72. sezónu v Městském divadle Zlín. Diváky v ní čeká pestrá paleta velkých příběhů a herce krásné role. Zlínská scéna do ní vstoupí pod taktovkou nového uměleckého šéfa Patrika Lančariče.

Hana Mikolášková a Patrik Lančarič Foto: Marek Příkazký
Divadlo ve Zlíně zahájilo prodej předplatného, do 72. sezóny vstoupí s novým uměleckým šéfem

Divadelníci nabídnou tyto nové tituly:

IDIOT

SMRT V HOTELU ALEXANDRIA

ZVLČENÍ

DRAHÁ LEGRACE

TRÓJANKY

ZAMILOVANÝ SHAKESPEARE

Sezónu zahájí dvě inscenace na motivy románů Fjodora Michajloviče Dostojevského. Zatímco režisér Alexandr Minajev ve Velkém sále chystá výpravnou fresku o osudu Knížete Myškina Idiot, v Dílně připravuje Jiří Jelínek mírně děsivou kabaretní pitvu jednoho slavného mordu Raskolnikov /přešetření/.

Dále se můžeme těšit na spolupráci se známými režiséry Janem Antonínem Pitínským (Trójanky) či Jakubem Nvotou (Zamilovaný Shakespeare). Přivítáme mezi sebou také mladé talenty – režiséry Mikoláše Týce (Smrt v hotelu Alexandria) a Terezu Říhovou (ve Studiu Z Antigona a ve Velkém sále pohádka Tučňáci na arše).

Silnou regionální linku podrží i v nové sezoně Dodo Gombár adaptací oceňovaného románu zlínského spisovatele Antonína Bajaji Zvlčení. „Dva oddychové tituly Zamilovaný Shakespeare a Smrt v hotelu Alexandria mají také společného jmenovatele. Oba autoři mají vazbu na Zlínsko. Peter Black si zamiloval nedaleké lázně Luhačovice, Tom Stoppard, autor Zamilovaného Shakespeara, se ve Zlíně narodil,“ doplnil dramaturg Vladimír Fekar.

„Myslím, že asi nejvýstižnějším jednoslovným shrnutím té nadcházející sezóny je výživná,“ řekla umělecká šéfka Hana Mikolášková, která už ale nadcházející sezónu konzultovala a připravovala se svým nástupcem, Patrikem Lančaričem. „Má-li zůstat divadlo živé, má-li jeho umělecký soubor nadále růst a vyvíjet se, je potřeba, aby neustrnul na místě. A proto se umělečtí šéfové střídají, každý člověk má totiž jiný dar,“ loučí se Hana Mikolášková.

Patrik Lančarič novou výzvu vítá: „Som odhodlaný dať Zlínu zo seba to najlepšie a na svoju novú umeleckú i životnú etapu sa veľmi teším. Vážené zlínske publikum, vedzte, že je mi cťou. Teším sa na stretnutia s vami i na náš vzájomný dialóg, ktorý pevne verím, bude inšpirujúci, vzrušujúci a obojstranne obohacujúci zároveň.“

Lančarič se již zlínskému publiku představil inscenacemi Agent František ve službách Sherlocka Holmese a druhým dílem baťovské trilogie Já, Baťa.

V nové sezoně bude také režisérem komedie Francise Vebera Drahá legrace. „V kútiku duše som vždy túžil stretnúť sa s Veberom a jeho Pignonom v divadle ako režisér. Návrh na réžiu tejto hry som teda akceptoval s nepredstieranou radosťou,“ svěřil se nový umělecký šéf.

Předplatné na 72. sezonu je v prodeji od 2. května a abonentům nabízí divadlo řadu výhod - nejen že na vstupenkách výrazně ušetří, ale mohou například využít i přednostního práva na rezervaci vstupenek nebo oblíbené služby hlídání dětí v divadle zdarma. „Budu rád, když rozšíříte řady naší předplatitelské komunity. Jednak máte jistotu, že se do sálu dostanete, ale hlavně - stanete se součástí skupiny lidí, kteří vnímají setkání člověka s člověkem jako zásadní předpoklad lidské existence,“ zve ředitel Petr Michálek.

72. sezónu zahájí Městské divadlo Zlín 16. září.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků