Hlavní obsah
Foto: Tereza Salajková

Divadlo PETKA tvoří letní skupinu mladých divadelníků

Divadlo PETKA v Mikulově každoročně pořádá týdenní výzvu pro mladé herce: pět dní zkoušení, šestý den představení. Na programu je krátký muzikál s moderní hudbou, který svým poutavým příběhem zaujme jak děti, tak dospělé.

Foto: Tereza Salajková
Divadlo PETKA tvoří letní skupinu mladých divadelníků

Pod vedením Terezy a Petra Kratochvílových dostanou děti příležitost vyzkoušet si divadlo naplno, a to přesně v okruhu, jaké si samy zvolí: ačkoliv jsou nejoblíbenější herecké role, soubor disponuje i dětským týmem techniků, kteří mají na starosti světla a zvuk, nebo třeba výtvarníků, kteří vymýšlejí a vyrábí kulisy i jiné pomůcky pro představení.

Muzikál je vždy psán na míru dětem, které se přihlásí. Autory jsou manželé Kratochvílovi a skladatelka Ráchel Skleničková. Příběhy z minulých let jsou vždy z prostředí školy a běžného dne dětí: mezi hlavní témata patří kamarádi, rodiče, škola a strasti s nimi spojené. Spojují americkou velkolepost s českou opravdovostí.

Během nacvičování se děti učí rozpoznávat emoce, rozlišovat mezi vlastními a cizími prožitky a sdílí svoje názory na různá témata. V souboru se dbá na bezpečné prostředí každého jednotlivce a zároveň se tvoří pevný tým, který se navzájem podrží nejen na scéně.

Pro zájemce je připraven i týdenní workshop, kde si děti mohou své dovednosti vyzkoušet na nečisto za podpory Týny Bartečkové, divadelní recenzentky působící pod stránkou Kulturní osvěta a Adély Šmídové, která vede dětskou hip-hop skupinu v Brně.

Čtvrtý ročník tohoto týdenního divadla a workshopu se koná 31. července - 12. srpna (na oba týdny se lze přihlásit i jednotlivě) v Městské knihovně a Městském kině Mikulov a je určen pro děti ve věku 9 - 15 let. Sestava dětského souboru se stále ještě tvoří, ale určitě se můžete těšit na senzační závěrečné představení 12. srpna, kam jsou všichni srdečně zváni.

Přihlášky na letní divadlo a další zajímavé informace najdete na www.divadlopetka.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků