Hlavní obsah
tiskovka k muzikálu Ne/normální Foto: Petr Mráček

Divadlo Na Prádle v listopadu nabídne českou premiéru muzikálu NE/NORMÁLNÍ

Broadwayský muzikálový hit oceněný Pulitzerovou cenou za drama a třemi cenami Tony bude mít českou premiéru v Divadle Na Prádle. Muzikál NE/NORMÁLNÍ (orig. NEXT TO NORMAL) uvede spolek art4rent v období 10. výročí broadwayské premiéry.

tiskovka k muzikálu Ne/normální Foto: Petr Mráček
Divadlo Na Prádle v listopadu nabídne českou premiéru muzikálu NE/NORMÁLNÍ

Jedná se o jeden z nejsilnějších rodinných příběhů, který se kdy objevil na divadelních prknech. Broadwayský muzikálový hit ověnčený Pulitzerovou cenou za drama a třemi cenami Tony míří do Prahy.

Muzikál NE/NORMÁLNÍ (orig. NEXT TO NORMAL) uvede v české premiéře spolek art4rent, z. s. a premiéra se odehraje 29. listopadu v Divadle Na Prádle. Autory muzikálu jsou renomovaní tvůrci Brian Yorkey (libreto) a Tom Kitt (hudba).

O muzikálu přítomné novináře informovali hlavní protagonisté 23. května na tiskové konferenci.

Příběh ukazuje čtyřčlennou rodinu z předměstí, která řeší podobně běžné problémy, jako každá jiná rodina. A přesto nejsou jejich životy tak úplně normální. Přísná, sexy a vždy dokonalá matka Diana totiž bojuje posledních 16 let s bipolární poruchou, což značně ovlivňuje celou domácnost. Oporou jí je upřímný a milující manžel a otec Dan, který však začíná být tímto životem unavený.

Jejich děti jsou typičtí přemoudřelí puberťáci, syn Gabe je snem každých rodičů a dcera Natalie, přes veškerou snahu stát se perfektní, zůstává ve stínu svého bratra. Děj odráží nejen život Diany a její problémy, které přenáší na rodinu, ale nabízí také otázky příměstského života, lidských ztrát, etiky v moderní psychiatrii nebo užívání léků.

Součástí projektu bude i osvětová kampaň k nemoci zvané bipolární porucha. Ta je totiž jedním z hlavních témat muzikálu. Mezi známými osobnostmi, které trpěli právě bipolární poruchou a často o ní veřejně mluvili, byli například Miloš Kopecký, Petr Muk nebo Karel Svoboda. Rozpoznání nemoci není ani dnes úplně jednoduché, její včasná identifikace a léčba však může nejen zlepšit kvalitu života, ale často ho i zachránit.

Muzikál NE/NORMÁLNÍ prezentuje příběh své rodiny srdcem, s láskou a soucitem. Diváci tak mají možnost hluboce se ponořit do mysli každé postavy. Většina příběhu je vyprávěna skrze písně a hrát budeme samozřejmě s živou kapelou. Melodie se často prolínají, přelévají v emotivních scénách, kdy se divákova pozornost přesouvá sem a tam v simultánních situacích, odehrávajících se mezi reálným světem a Dianinými fantaziemi. Hra je ve své podstatě sice vážná, ale i plná překvapivě humorných momentů,” říká herec a umělecký šéf spolku Tomáš Vaněk.

Od své premiéry na Broadwayi a následného tour po USA byl muzikál uveden napříč celým světem, např. v Kanadě, Austrálii, Nizozemsku, Argentině, Brazílii, Peru, Koreji, Izraeli, všech zemích Skandinávie, Německu, Rakousku, Belgii, Španělsku. A nyní bude mít premiéru i v České republice.

„Vedle již známých a osvědčených tváří chceme dávat prostor také výjimečným mladým talentům. Proto v obsazení našeho dalšího muzikálu uvidíte nové tváře,” dodala producentka Markéta Schröcková.

Obsazení:

Diana (matka): Daniela Šinkorová

Dan (manžel): Zbyněk Fric

Gabe (syn): Štěpán Komárek

Natalie (dcera): Kateřina Herčíková

Henry (spolužák Natalie): Štěpán Klouček

Doktor Madden: Tomáš Vaněk

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků