Hlavní obsah
Ze zkoušky představení Účel světí prostředky Foto: DS Tyl Slaná

Divadelníci ze Slané zvou na premiéru

Divadelní soubor Tyl Slaná své přátele a příznivce zve na slavnostní premiéru lehce erotické divadelní komedie Účel světí prostředky. Představení se uskuteční v sobotu 1. dubna od 16:00 a 19:30 hodin v Kulturním domě ve Slané.

Ze zkoušky představení Účel světí prostředky Foto: DS Tyl Slaná
Divadelníci ze Slané zvou na premiéru

Příběh je jakoby opsaný z domácí politiky, pouze pandury nahradily role toaletního papíru. Matka majitelka řídí společně s dcerou malou solidní obchodní firmu, kterou kdysi zakládala s manželem. Ten ji však podvedl, dal se na cestu zločinu, a tak se s ním rozešla.

Do firmy zavítá neznámý, úspěšný a pohledný lobbista. Nabídne dámám obrovský kontrakt pro armádu, který může přinést značný zisk, ale je spojen s miliónovým úplatkem. Během jednání se matka i dcera postupně do lobbisty prudce zamilují, a vzniká tak řada úsměvných situací, díky nimž obě ženy na nabízený obchod málem přistoupí. Zabrání tomu ale nečekaný příjezd druhé dcery ze zámoří. Ta se s lobbistou sblíží a vše spěje k nečekanému rozuzlení.“

Autor této divadelní komedie Jaromír Břehový se narodil 2. října 1952 v Pardubicích. Ochotnickému – studentskému divadlu se poprvé začal věnovat už na střední škole. Jeho další divadelní činnost se datuje do roku 1984, kdy působil jako herec v Divadelním studiu při Domě kultury ve Žluticích.

Od roku 1986 do současnosti je vedoucím, spoluzakladatelem, autorem, režisérem a hercem souboru Žlutičan ve Žluticích na Karlovarsku, pro který napsal komedie Otylka, Macourek měl pravdu, Rejžák z Prahy, jeho asi nejznámější komedii Sborovna a další. Je také držitelem mnoha divadelních ocenění.

Ve hře účinkují Marie Farská, Martina Wittmayerová, Michaela Hásková a Radek Šmíd. Režie tohoto zbrusu nového představení našeho souboru se chopila Helena Šlaisová. Text sleduje Jana Báčová.

Představení se uskuteční v Kulturním domě ve Slané u Semil v sobotu 1. dubna 2017 od 16:00 a 19:30 hodin. Vstupné činí 70 Kč, občerstvení bude zajištěno v přilehlé restauraci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků