Hlavní obsah
Foto: Dana Ehlová

Divadelní ples v Dobrušce byl ve znamení klobouků

Nechte na hlavě. Protože "Hlavě, ve které nic není, nepomůže ani to, že je pomazaná, ale pouze nasazený klobouk..."

Foto: Dana Ehlová
Divadelní ples v Dobrušce byl ve znamení klobouků

Tak zněla výzva na letošní, jak se ukázalo, účastníky čím dál s větší dychtivostí očekávaný Divadelní ples v Dobrušce. A oni ji opět vzali s plnou vážností a dokázali organizátorům a členům Divadélka na štaflích, že v jejich hlavách něco je, i když klobouk na nich zůstane.

Hlavní organizátor Zdeněk Zahradník se díky své invenci a nápadům vtělil do role brusiče diamantů a každý rok přidá na pomyslný náhrdelník plesů další, snad čím dál dokonaleji vybroušený a třpytivější kámen.

Je už zcela samozřejmé, že tzv. v civilu se na Divadelní ples v Dobrušce opravdu přijít nehodí. Dlouho dopředu připravují jednotlivé skupiny své převleky na dané téma a při náhodných setkáních na ulici či v obchodě se informují o stavu příprav.

Když se v pátek 18. února zaplnil sál kulturního domu námořníky z Titaniku, zaměstnanci pohřební služby, Araby, lékařským týmem mobilní vojenské nemocnice ze seriálu MASH, zimními a letními sportovci, pražskou galerkou, pohádkovými postavami, příslušníky církví, vietnamskými trhovci a mnoha dalšími, kteří měli na svých hlavách, bylo jasné, že návštěvníci plesu jsou s pořadateli naladěni na stejnou notu. 

Tento ples je i akcí, která přináší, díky vstupům souboru Divadélka na štaflích, i spoustu zásadních informací o daném tématu.

A tak parket postupně ovládli Bob a Bobek, úžasní králíci z klobouku kouzelníka Pokustona, co se nedali rozeznat od originálu, poté následoval exkurz do světové dramatické tvorby zakončený vystoupením Cyrana z Bergeracu. Kdo zapomněl, z čeho se skládá hovězí předžaludek a žaludek, v němž nechybí také čepec, mohl shlédnout názornou ukázku. Klobouky a pokrývky hlavy bývají vidět především na dostizích, a tak na plese nemohla chybět Dobrušská steeplechase se zrádnými překážkami, na nichž pohřbili naděje největší favorité. Kloboukový tanec byl třešničkou na dortu této báječné akce.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků