Hlavní obsah
Stanislav Valla Foto: MDZ

Divadelní Galavečer odhalí „nej“ herce a naláká na novou sezónu

Být, či nebýt ve Zlíně? Na tuto hamletovskou otázku se v sobotu 8. září pokusí odpovědět zlínští divadelníci. V 19.00 zahájí ve Velkém sále slavnostním Galavečerem 73. sezónu.

Stanislav Valla Foto: MDZ
Divadelní Galavečer odhalí „nej“ herce a naláká na novou sezónu

Program připomene minulou sezónu a prozradí, jaká bude ta nová. Jeho součástí bude i vyhlášení výsledků divácké ankety Aplaus 2018 včetně Ceny ředitele. Rolí moderátora se se zlínským publikem rozloučí herec Vojtěch Johaník.

„Večer bude nabitý písněmi a komickými skeči. Účinkovat budou zlínští herci a živá kapela. Poprvé se divákům představí i nová posila souboru Lucie Rybnikářová, mladá a talentovaná herečka a zpěvačka, která zpívá s cimbálovou muzikou Harafica,“ prozradil režisér večera a umělecký šéf Městského divadla Zlín Patrik Lančarič.

Cenu ředitele se principál Městského divadla Zlín Petr Michálek letos rozhodl udělit herci Stanislavu Vallovi: „Patří již řadu let k emeritním členům našeho souboru. Je žijící důkaz, že není malých rolí. Říká se, že ve zdech zlínského divadla je ukryt neznámý zdroj energie. Standa Valla evidentně ví, kde přesně se nachází. Ať žije Standa Valla!“

Anketu Aplaus MDZ vyhlásilo už podevatenácté. O „nej“ herečce a herci mohli diváci rozhodovat do konce prázdnin. Cenu Aplaus za nejlepší inscenaci sezony získá titul, který dosáhl nejlepšího výsledku v celosezonním hlasování diváků ve foyer bezprostředně po každém představení.

Celou 73. sezónou bude rezonovat téma 100. výročí vzniku Československa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků