Hlavní obsah
Děti zaujaly nejvíce policejní koně. Foto: Michal Fairaizl - fotograf MČ Praha 5

Dětský den v pražském parku Sacré Coeur se vydařil na jedničku

Více než tisícovka dětí navštívila ve středu 28. května dětský den v překrásném parku Prahy 5 - Sacré Coeur.

Děti zaujaly nejvíce policejní koně. Foto: Michal Fairaizl - fotograf MČ Praha 5
Dětský den v pražském parku Sacré Coeur se vydařil na jedničku

Městská část Praha 5 ve spolupráci s Obvodním ředitelstvím Městské policie hl. m. Prahy uspořádala spoustu zábavy a soutěží pro malé i větší školáky o drobné ceny. Úkolem bylo úspěšně splnit úkoly jednotlivých stanovišť, nasbírat pět razítek a pak si vyzvednout zaslouženou odměnu. Soutěžilo se v hodu na koš, v lovení rybiček, malování nebo střílení na terč paintballovými zbraněmi.

„Počasí nás sice zklamalo, ale atmosféra byla báječná,“ kvitoval akci JUDr. Petr Lachnit, zástupce starosty Městské části Praha 5, pod jehož záštitou se akce konala.

Na programu dne byla mimo soutěží a dovádění ve skákacím hradu také ukázka poslušnosti služebních psů včetně zadržení agresívního pachatele a předvedení jízdní skupiny na koních se simulovaným přechodem ohně a dýmem. Velkým překvapením pro všechny žáky i pedagogický dozor byl pushball. Pro nezasvěcené se jedná o fotbalové klání s velkým míčem, který po hřišti do branek přesunují koně vedené strážníky v jejich sedle. Podívaná to byla vskutku netradiční.

Kdo chtěl a nebál se, mohl se ve stanici přírodovědců Domu dětí a mládeže projet na poníkovi a prohlédnout si krásnou expozici živé flory a fauny.

Před budovou policejního ředitelství stála nablýskaná policejní technika, oko návštěvníkovo mohlo spatřit jak vozy, motocykly a skútry, tak i ukázku potápěčské a záchranářské výstroje poříčního útvaru městské policie.

Na akci se podílela i jednotka Hasičského záchranného sboru, zvědaví školáci tak mohli nahlédnout do útrob zásahového vozidla a pak se pod dozorem zkušených hasičů slaňovat mezi stromy.

Tisícovce dětí se věnovalo více než šedesát strážníků a hasičů, kterým patří obrovské díky za jejich vstřícnost a ochotu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků