Hlavní obsah
Na letišti v Líních si návštěvníci po celý den užívali zábavy, hudby, ale hlavně létání a pohled na svět z výšky. Foto: KÚ Plzeňského kraje

Dětské světy se setkaly v Líních

Na tři sta dětí z dětských domovů, rehabilitačních ústavů a léčeben z Plzeňského kraje se zúčastnilo v úterý 26. června druhého ročníku Setkání dětských světů na letišti v Líních.

Na letišti v Líních si návštěvníci po celý den užívali zábavy, hudby, ale hlavně létání a pohled na svět z výšky. Foto: KÚ Plzeňského kraje
Dětské světy se setkaly v Líních

Letošní celodenní setkání zdravých a handicapovaných dětí, které bylo otevřeno široké veřejnosti, opět dokázalo, že handicapy ve skutečnosti vlastně neexistují. Všechny děti bez rozdílu mohly například vyzkoušet adrenalinové sporty a nejrůznější volnočasové aktivity.

"Jeden se dobře učí, druhý rychle běhá. Stejně tak někomu příroda nadělila víc zdraví než jinému. Ale v zásadě jsme všichni stejní se stejnými přáními a touhami. Proto jsem rád, že Plzeňský kraj připravil opět Setkání dětských světů, při kterém se rozdíly mezi zdravými a hendikepovanými stírají," uvedl hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec, který popřál dětem hodně zábavy při slavnostním zahájení akce.

Na letišti v Líních si návštěvníci po celý den užívali zábavy, hudby, ale hlavně létání a pohled na svět z výšky. 

Aeroklub Plzeň Bory připravil pro děti vyhlídkové lety a tandemové seskoky padákem. Ti, kdo zůstávají raději nohama na pevné zemi, sledovali kousky leteckého akrobata nebo hromadný seskok parašutistů zdola. Atraktivní ukázky připravili členové letecké záchranky.

Na své si zde přišli také milovníci historie, kteří mohli na obloze pozorovat letoun Boening 75 N1 Stearman, který byl vyroben v roce 1933 a používal se k základnímu leteckému výcviku nejen v armádě a námořnictvu Spojených států.

Doprovodný zábavný program profesionálních bavičů a hudebníků doplnily také děti se svým pečlivě připraveným vystoupením. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků