Hlavní obsah
Oslava Dne Země v Pištíně. Foto: MŠ Pištín

Děti z Pištína a okolí oslavily Den Země odpolednem plným her a soutěží

Děti z Pištína a okolních obcí oslavily v neděli 22. dubna společně se svými rodiči letošní Den Země. Na akci, pořádané v pištínské sportovně-relaxačním areálu místní mateřinkou, poznávaly ptáky, rostliny, ryby, zvířecí stopy, soutěžily, bavily se a hrály si. Navštívily ale také včelařské muzeum.

Oslava Dne Země v Pištíně. Foto: MŠ Pištín
Děti z Pištína a okolí oslavily Den Země odpolednem plným her a soutěží

„S organizací Dne Země nám tradičně pomohli myslivci, rybáři a členové dalších pištínských spolků, s nimiž spolupracujeme pravidelně po celý rok. Po splnění všech úkolů a absolvování připravených stanovišť na děti čekalo pojízdné kino s filmem věnovaným Zemi a životnímu prostředí,“ uvedla ředitelka Mateřské školy v Pištíně Kamila Lidralová.

Moderní jednotřídní mateřinka s kapacitou 28 dětí stále „voní novotou“. Přestože ji obec vybudovala investicí zhruba osmi miliónů korun teprve předloni, stihla již mateřinka získat vynikající pověst jak mezi rodiči, tak mezi pedagogickými pracovníky i představiteli obcí v okolí.

Škola nabízí výuku angličtiny, výtvarný a taneční kroužek. Spolupracuje s místními spolky, které pro ni připravují vzdělávací besedy i s obecní knihovnou. Pravidelně také pořádá akce pro všechny obyvatele obce, pyšnící se titulem Vesnice Jihočeského kraje roku 2017, k níž patří také Češnovice, Pašice a Zalužice.

„Po oslavě Dne Země nás čeká ještě v tomto školním roce spousta akcí. Už 5. května se zúčastníme obecní akce Vaříme, pečeme a smažíme regionální potraviny, v sobotu 19. května jedeme na návštěvu plzeňské zoo a Dinoparku, v sobotu 2. června oslavíme Den dětí a ve středu 20. června pořádáme zahradní slavnost pro všechny obyvatele obce jako rozloučení se školním rokem 2017/2018,“ konstatovala ředitelka.

Pištínská „kouzelná školka“ zahajuje v současné době nový program, jehož cílem je zajistit péči o děti zaměstnaných rodičů v průběhu letních prázdnin, kdy jsou školy, včetně mateřských, zavřené. Prázdninové pobyty budou založeny na principu týdenních příměstských táborů, jen v režii profesionálních pedagogů a zkušených lektorů. Nový pilotní projekt pištínské mateřinky uspěl ve výběru výzvy Místní akční skupiny Rozkvět a je financován ze zdrojů Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Zaměstnanost. Pro děti jsou tak pobyty bezplatné. Rodiče za ně uhradí jen školní stravné.

„Hlavním cílem tohoto projektu je podpora zaměstnaných rodičů, kteří řeší problém se zajištěním péče a programu pro své děti v období letních a jarních prázdnin. My jim dáváme možnost plného pracovního nasazení bez nuceného přerušení nebo nutnosti měnit pracovní dobu či úvazek,“ zdůraznila Lidralová.

Pištín leží v polovině cesty na hlavní trase z Českých Budějovic do Vodňan a patří mezi devět historických vesnic oblasti takzvaných Zbudovských Blat. Obec je společně se svými místními částmi, Češnovice, Pašice a Zalužice, držitelem titulu Vesnice Jihočeského kraje roku 2017.

Mateřinka v Pištíně, která zahájila svůj provoz v prosinci 2016, je školou nově vybudovanou v malebném venkovském prostředí. Moderní vybavení umožňuje učitelkám aktivně pracovat s dětmi na jejich pozitivním vývoji ve všech oblastech, a to především hravou a laskavou formou. Děti zde prožívají období před vstupem do školy v téměř rodinném, a hlavně přátelském prostředí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků