Hlavní obsah
Páteční předávání aut v Klokánku Štěrboholy Foto: Petr Mráček

Děti z Klokánku v Štěrboholech mají dvě nová auta

V pátek 29. dubna proběhlo v Klokánku v pražských Štěrboholech slavnostní předání dvou nových aut právě pro zmíněný Klokánek.

Páteční předávání aut v Klokánku Štěrboholy Foto: Petr Mráček
Děti z Klokánku v Štěrboholech mají dvě nová auta

Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí, jehož cílem je nabídnout dětem namísto ústavní výchovy přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny, nebo dokud pro ně není nalezena trvalá náhradní rodinná péče (osvojení, pěstounská péče, svěření do výchovy třetí osoby).

Slavnostního předání se zúčastnili zástupci Fondu ohrožených dětí a Klokánku, spolu se zástupci společnosti A-B Help, která zprostředkovává kontakt mezi neziskovou sférou a světem firem a také podporuje sociální odpovědnost firem v České republice.

„A-B Help usnadňuje nákup minibusů pro FOD, dětské domovy, domovy důchodců, skrze společensky odpovědné firmy, které si zakoupí reklamu na těchto autech nebo poskytnou dar. Společně s přispívajícími firmami jsme darovali přes 23 minibusů do různých zařízení pro děti a seniory,“ řekla Zuzana Ngoka za A-B Help.

Dalšími hosty byli zástupci UniCredit Bank v České republice, která věnovala jeden minibus v hodnotě 1 300 000 korun. „UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s. patří v České republice a na Slovensku mezi přední finanční instituce. Součástí UniCredit Bank je společnost UniCredit Leasing, která je přední leasingovou společností. Pomoc dětem v Klokánku byla pro nás výzva a jsme moc rádi, že jsme mohli dětem udělat z nového auta radost,“ prozradil Jiří Matula, generální ředitel UniCredit Leasing.

Patrony nových aut se stali zpěváci Monika Sommerová a Milan Peroutka, kteří dětem i zazpívali. Monika Sommerová, která hraje hlavní roli v muzikálu Fantom opery, byla z akce nadšená. „Ty děti byly úžasný. Přeji jim, aby se jim plnila víc jejich přání a našly ty správné rodiny,” uvedla

Milan Peroutka, který vystupuje se svojí skupinou Perutě, ale taky hraje v muzikálu „Ať žijí duchové“ si děti vzal dokonce k sobě na pódium, aby si s ním zatancovaly. „Jsem pořád duší dítětem a moc obdivuji práci všech ve Fondu ohrožených dětí, v Klokáncích, za to co pro děti dělají. A velké díky všem, kteří přispěli na nová auta, ale i přispívají na činnost Fondu ohrožených dětí a Klokánků,” řekl.

Pro své hosty vystoupily také děti z Klokánku Štěrboholy. Zajímavým zpestřením programu byla ukázka cvičení Seberovolty. 

Pokud chcete vidět, jak život v Klokánku vypadá, tak vás srdečně zveme na Den otevřených dveří, který se bude konat 19. května od 13 do 18 hodin v Klokánku Štěrboholy. Připraven je bohatý program, kde vystoupí například M. Sommerová, P. Hapková, E. Hrušková s J. Přeučilem, M. Urbanová, R. Drössler, L. Gyöngyösi, B. Mottlová, J. Vágner, P. Kutheil, R. Řandová a řada dalších.

Představen bude také nový projekt KlokArt a KlokFam. Proběhnou pravidelné prohlídky Klokánku a bude vydražen obraz výtvarnice Michaely Žemličkové, její díla zdobí byty mnoha známých osobností, např. P. Janů, Z. Trošky, L. Mareše a dalších.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků