Hlavní obsah
žáci 4. A kunovické základní školy U Pálenice Foto: Irena Bucharová

Děti v Uherském Hradišti překonávaly strach z nemocnice

Dětské oddělení Uherskohradišťské nemocnice v rámci projektu Rok dítěte uspořádalo 5. dubna den otevřených dveří pro děti z některých místních základních škol. Jako první si oddělení prohlédli čtvrťáci ze základní školy U Pálenice v Kunovicích.

žáci 4. A kunovické základní školy U Pálenice Foto: Irena Bucharová
Děti v Uherském Hradišti překonávaly strach z nemocnice

Děti navštívily ambulance i lůžkové oddělení, měly možnost se seznámit s vybavením i základními činnostmi dětského oddělení.

„Něco podobného jsme již v minulosti párkrát zorganizovali a vždy byl ze strany škol velký zájem. Cíl takové akce je jednoznačný – děti se většinou bojí něčeho neznámého, takže chceme potenciální pacienty předem seznámit s tím, že nemocnice není žádný strašák,” řekl primář dětského oddělení UHN MUDr. Jan Petrželka, který dětem ukázal například fungování ultrazvuku. Na lůžkovém oddělení si potom žáci vyzkoušeli inhalaci, měření okysličení krve nebo tlaku.

„Děti si zkusily na vlastní kůži spoustu zajímavých věcí a zjistily, že se nemocnice nemusí bát,” uvedla jejich třídní učitelka Bohumila Náhlíková a dodala: „Návštěvu jsme navíc mohli spojit s projektem naší školy – Dnes učí rodiče. Na dětském oddělení totiž pracuje maminka jedné z žaček jako sestřička. V rámci projektu děti seznámila s náplní práce zdravotní sestry.”

Den otevřených dveří se pro žáky základních škol uskuteční na dětském oddělení Uherskohradišťské nemocnice během roku ještě několikrát.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků