Hlavní obsah
Nově navržené vypínače. Foto: archiv OBZOR

Designblok představí vypínač určený na vodu

Už v příštím týdnu začne v Praze prestižní přehlídka Designblok. Šestnáctý ročník nabídne řadu zajímavých projektů. Jednou z novinek bude vypínač určený na vodu, který v hlavním městě představí ve své expozici zlínská společnosti OBZOR.

Nově navržené vypínače. Foto: archiv OBZOR
Designblok představí vypínač určený na vodu

„Naší snahou bylo hlavně inspirovat a nalézt originální řešení pro designéry a návrháře, kteří chtějí některé věci vidět jinak. Chápeme, že se naše novinka nehodí do všech prostor. Přesto nalezne uplatnění v domácnostech, veřejných prostranstvích, ale i u handicapovaných lidí,“ řekla marketinková manažerka Magda Sívková s tím, že zlínská firma je první v Česku, která přichází s tímto specifickým zařízením.

Výhodou vypínače oproti běžným vodovodním bateriím bez fotobuňky je především zachování jeho čistoty. „Mnoho lidí využívajících veřejné WC se bojí pustit si vodu baterií, jelikož na ni předtím sahalo spoustu cizích lidí. Je to pro ně zkrátka nehygienické. Vypínač umístěný vedle umyvadla by vše vyřešil jedním stisknutím tlačítka, třeba i loktem,“ doplnila marketingová manažerka Magda Sívková.

Neobvyklé zařízení budou moci lidé obdivovat ve výstavním prostoru secesního hotelu Evropa, který připravuje zlínská bytová designérka Kristýna Jandíková.

„Chtěla jsem prostor pojmout hravě a interaktivně, aby si lidé sami chtěli na vypínače sáhnout. Ne se jen koukat,” uvedla Kristýna Jandíková s tím, že výstavní plocha je proto obohacena o nápisy s různými motivy.

„Návštěvníky jistě upoutá nápis rožni. Vím, že toto slovo je typické pro moravské nářečí jako pokyn k rozsvícení světla, ale v Čechách si lidé představí opékání selete. Mně přišel zajímavý kontrast mísící se s kořeny naší kultury a moderního umění. Proto jsem prvek do výstavy zakomponovala,“ uvedla Kristýna Jandíková.

Když navrhovala místnost pro Designblok, snažila se v expozici využít právě Genia loci. „Hned při vstupu na vás dýchne historie. Nechtěla jsem jej nějak zakrývat, a tak jsem ho použila do návrhu. Hned se mi spojila staronová kombinace zavěšených textilních kabelů s objímkou. To dalo základ celému návrhu,“ doplnila designérka.

Pražský Designblok navštívilo v minulém roce přes šedesát tisíc lidí. V Praze začne 7. října a potrvá do 12. října.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků