Hlavní obsah
Foto: Jitka Sobotková

Desátá charitativní aukce vynesla mikulovskému stacionáři 370 tisíc korun

Na mikulovském zámku se v pátek 18. listopadu konala X. charitativní aukce ve prospěch dětského stacionáře v Mikulově Biliculum.

Foto: Jitka Sobotková
Desátá charitativní aukce vynesla mikulovskému stacionáři 370 tisíc korun

Ten v roce 2003 založili rodiče handicapovaných dětí a město Mikulov je od začátku jeho partnerem. Ročně Biliculu přispívá částkou 538 115 korun. Slavnostního večera se účastnila také místostarostka Mikulova Marie Leskovjanová.

„Město Mikulov si velmi váží úsilí a práce, kterou všichni ve stacionáři pro handicapované děti dělají,“ řekla při slavnostním zahájení.

„V loňském roce se nám podařilo vydražit částku 420 500 korun, letošních 370 000 korun je také krásných a děkujeme všem, kdo se do dražby zapojili, byť se omluvilo a nedošlo deset velkých sponzorů. Peníze budou opět využity na dofinancování provozu našeho stacionáře,“ řekl ředitel Petr Malásek.

Do denního stacionáře Mikulov dochází denně 27 dětí a mladých dospělých s kombinovanými vadami a autismem ve věku 3 - 35 let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků