Hlavní obsah
Foto: archiv Host Brno, Magnus Liam Karlsson

David Lagercrantz, autor pokračování fenomenální krimi Milenium, přijede do Prahy

Severské krimi se stalo pojmem, zvláště v Evropě, jeho oblibu má hlavně „na svědomí“ zesnulý švédský spisovatel Stieg Larsson svou trilogií Milenium, u nás ji vydal Host.

Foto: archiv Host Brno, Magnus Liam Karlsson
David Lagercrantz, autor pokračování fenomenální krimi Milenium, přijede do Prahy

Autor se bohužel nedočkal veleúspěšného zfilmování, pokračování příběhu se po letech ujal novinář David Lagercrantz. Kniha Dívka v pavoučí síti je čtvrtým dílem Milenia, autorovy obavy, jak čtenáři příběh přijmou, byly značné, leč úspěch je velký, krimi má švih, graduje a čtenáře chytí.

Děj se posunul do současnosti, technika letí závratným tempem, takže hackeřina a internet jsou podstatnými fenomény skvěle napsané detektivky. Hodně je tu zvýrazněna Lisbeth Salanderová, punkerka s dost zběsilou povahou.

Lagercrantz nenavazuje otrocky na Larssenovo dílo, jde svou cestou, přitom kolem obou hlavních postav staví pavoučí síť brilantního příběhu.

Larssenovy romány se prodaly v miliónových nákladech po celém světě, český prodej dosáhl 400 tisíc.

Českému nakladateli se podařilo vydat román 27. srpna, kdy zároveň vyšel v 25 zemích s nákladem 2,7 miliónu výtisků.

Trilogie vyšla v nakladatelství Host Brno pod názvy Muži, kteří nenávidí ženy, Dívka, která si hrála s ohněm a Dívka, která kopla do vosího hnízda.

David Lagercrantz bude mít autogramiádu spojenou s besedou ve středu 23. září v 17. hodin v paláci Luxor na Václavském náměstí 41.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků