Hlavní obsah
David Doubek (Kazety) alias Ventolin Foto: Archiv Ventolin

David Doubek alias Ventolin ze skupiny Kazety zahraje na M-klub party

David Doubek z kapely Kazety přijede do valmezského M-klubu představit sólový elektronický projekt s názvem Ventolin. V rámci M-klub party představí své první album Totem už 30. listopadu ve 20.00 hodin. Jako hosté se představí skupina Schwarzprior.

David Doubek (Kazety) alias Ventolin Foto: Archiv Ventolin
David Doubek alias Ventolin ze skupiny Kazety zahraje na M-klub party

Ventolin je elektronickým projektem Davida Doubka zakládajícího člena skupiny Kazety a divadla Nejhodnější Medvídci. Projekt vznikl v roce 2007 a pomalu se dostával do povědomí na klubové scéně.

Ventolin je specifický díky vybavení, které k hraní používá. K živému hraní mu stačí staré samplery či analogové syntetizátory. Zásadně nepoužívá počítač. 

První EP Mžitky vydal v roce 2009 a letos na něj navazuje albem Totem, které vyznívá jako elektronická taneční deska, jež obsahuje popové, metalové, dubstepové či folkové prvky.

Deska Totem obsahuje šest nových skladeb a čtyři starší, které ještě nikde nevyšly. “Ač je album hlavně elektronické, vzniklo bez použití počítače, a to i v nahrávacím procesu, jen se skutečnými nástroji, syntetizátory a samplery. Používám je, protože mají energii, kterou ze softwaru necítím, i když je práce s nimi těžší. Jsou jako ta zvířata, která se mi pořád pletou do textů a představ,“ řekl Ventolin. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků