Hlavní obsah
Foto: Radana Přenosilová

Dáváte práci mladým z dětských domovů? Staňte se Bílou vránou

Prestižní ocenění Bílá vrána uděluje společnost yourchance o. p. s. ve třech kategoriích – Zaměstnavatel, Mladý dospělý a Poklad v srdci. Letošní ročník je již sedmý a nominovat své Bílé vrány do jedné či více kategorií lze již nyní.

Foto: Radana Přenosilová
Dáváte práci mladým z dětských domovů? Staňte se Bílou vránou

Ocenění Bílá vrána je součástí projektu Začni správně obecně prospěšné společnosti yourchance, která pomáhá mladým lidem po odchodu z dětského domova.

„Smyslem udílení této ceny je boj s předsudky veřejnosti vůči dětem vyrůstajícím v dětském domově a ocenění inspirativního přístupu k životu po odchodu z dětského domova. Jednou z kategorií je Bílá vrána – Zaměstnavatel, která je věnována firmám, které cíleně pomáhají mladým lidem z dětských domovů v zapojení na trh práce,“ uvedla k ocenění Bílá vrána spoluzakladatelka yourchance Gabriela Křivánková.

Cílem je také vyzdvihnout a poděkovat zaměstnavatelům, kteří dali těmto dospívajícím pracovní příležitost, a zároveň lidem, kteří je v jejich nesnadné cestě neúnavně podporovali.

Kdo budou ocenění v tomto roce? Je ve vašem okolí někdo, kdo by si zasloužil ocenění Bílá vrána? Kandidáty na ceny Bílá vrána 2020 lze nominovat od 21. března do 30. června 2020 prostřednictvím on-line formuláře bilavrana.net/nominace/, kde najdete i nominační podmínky.

Slavnostní vyhlášení cen proběhne 13. října v Rezidenci primátora hl. města Prahy pod záštitou primátora hl. města Prahy Zdeňka Hřiba.

Slavnostní udílení cen Bílá vrána se v loňském roce odehrálo 15. října v Rezidenci primátora hlavního města Prahy pod jeho záštitou. Kdo byl oceněný za rok 2019?

V kategorii Mladý dospělý určené lidem, kteří vyrůstali bez biologických rodičů, a přesto se prosadili v běžné společnosti, bodoval v loňském roce Pavel Lukáš. Do Dětského domova Uherský Ostroh se dostal společně se svými dvěma sourozenci poté, co jim zemřela matka. Pavel vystudoval Střední zdravotnickou školu a dnes pracuje v Kardiovaskulárním centru.

Pokladem v srdci – kategorii, která je určena vychovatelům z dětských domovů, kteří své svěřence na startu jejich životů všemožně podporují, se stal Dalibor Křepský, ředitel Dětského domova Olomouc. V Dětském domově pracuje přes třicet let a ředitelem zde je od roku 1990. Nejtěžší na práci s dětmi je podle něj přesvědčit je, že mají před sebou možnosti a šance, kterých je třeba využít.

Loni byla v kategorii Zaměstnavatel oceněna společnost ACO Industries, která je lídrem na světovém trhu s odvodňovací technikou. První impulsy pomáhat mladým z dětských domovů přišly ze strany zaměstnanců firmy ACO již v roce 2012. Projekt Šance do života funguje od července 2016 a dosud dal příležitost dvanácti mladým dospělým.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků