Hlavní obsah
Barokní sál Místodržitelského paláce Foto: Jiří Smutný

Dánská architektka Tina Saaby představí v Brně kodaňskou architekturu

V barokním sále Místodržitelského paláce Moravské galerie v Brně, Moravské náměstí 1a, se 30. března uskuteční přednáška s následující besedou o architektuře Kodaně. Zájemce s problematikou seznámí dánská architektka Tina Saaby.

Barokní sál Místodržitelského paláce Foto: Jiří Smutný
Dánská architektka Tina Saaby představí v Brně kodaňskou architekturu

Tina Saaby je od roku 2010 hlavní architektkou dánské metropole a dlouhodobě uznávanou evropskou odbornicí na plánování měst. Pohovoří o tom, že jednou z hlavních architektonických a urbanistických strategií rozvoje Kodaně je přívětivost pro život.

Oficiální strategie upřednostňuje život ve městě před městským prostorem a městský prostor před budovami. V posledních deseti letech byl v Kodani kladen důraz na rozvoj městského života a na lidský rozměr, který je klíčový pro rozvoj a udržitelnost města.

Saaby radí politiků a pracovníkům městské správy a inspiruje je. V Brně má navíc zvláštní poslání. Město Brno hodlá zřídit Kancelář architekta města a Saaby byla jmenována jedenáctou členkou výběrové komise, která bude vybírat ředitele tohoto úřadu.

Přednáška s besedou se koná ve středu 30. března v 18.30 hodin v barokním sále v 1. patře Místodržitelského paláce. Vstup je zdarma a tlumočení je zajištěno.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků