Hlavní obsah
Foto: Jiří Smutný

Dálnice se stávají pastí na řidiče

Na mnoha místech ztrácejí v současné době dálnice svůj smysl. Vinou množství uzavřených jízdních pruhů z důvodu nekoordinovaných oprav silnic a mostů a vzhledem k intenzivnímu přesunu motoristů na dovolenou jsou často zcela ucpané.

Foto: Jiří Smutný
Dálnice se stávají pastí na řidiče

Dálnice byly postaveny pro rychlý a pohodlný přesun. Dnes to má ale do tohoto ideálního stavu hodně daleko. Kdo například jede z jižní části brněnského venkova po dálnici od Bratislavy do Brna, nebude se stačit divit.

Doprava je svedená do jednoho pruhu a ten je ucpaný. Vozidla stojí, pár metrů popojedou a zase stojí. Muset stát v levém jízdním pruhu u značky omezující rychlost na 100 km v hodině je docela absurdní situace. Kdo zvolí cestu do Brna po úzkých okresních cestách, bude v cíli mnohem dřív a navíc si ušetří nervy.

Pokud řidič nekončí na jihu Brna a musí dál, třeba na severovýchod města, je lepší to vzít přes centrum. Masochista ale může opět zvolit dálnici a pokračovat dosavadním způsobem směrem na Ostravu. Normálně je to sice nejrychlejší trasa, ale dnes by po této komunikaci bylo rychlejší jít pěšky. Auta sice mají k dispozici oba jízdní pruhy, ale když nestojí, tak se pohybují krokem. Důsledkem je, že mnozí řidiči to nervově nevydrží a začnou všechny předjíždět odstavným pruhem.

Faktem je, že za této situace je lepší dálnice nepoužívat. Jindy maximálně půlhodinová cesta se totiž může prodloužit například na trojnásobek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků