Hlavní obsah
Knihovna K3 Bohumín v centru města. Foto: Magdaléna Jedzoková

Čtvrtou nejlepší knihovnu v zemi mají v Bohumíně

Čtvrtá nejlepší knihovna v zemi je knihovna K3 Bohumín. Vyplývá to z výsledků celostátní ankety Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP), které byly zveřejněny v úterý 26. srpna. Čtvrté místo obsadila knihovna v kategorii měst nad 20 tisíc obyvatel.

Knihovna K3 Bohumín v centru města. Foto: Magdaléna Jedzoková
Čtvrtou nejlepší knihovnu v zemi mají v Bohumíně

„Blahopřeji celému týmu knihovny k tomu, že jsme z loňského pátého místa postoupili na místo čtvrté, což dokazuje velmi dobrou práci našich knihovnic. Knihovna se tak čím dál více stává nejen místem, kde je možné půjčit knihy, ale také místem vzdělávání dospělých, volnočasových aktivit dětí i dospělých a v neposlední řadě také místem kulturních a kreativních aktivit,“ řekl ředitel K3 Bohumín Karel Balcar.

Dodal, že pomyslné třetí místo uniklo knihovně jen o jediný bod, což je pro knihovnu výzvou na příští rok.

SKIP vyhlásil soutěž o nejlepší městskou knihovnu roku již popáté. V letošním roce se do soutěže přihlásilo 34 knihoven a v kategorii měst nad 20 tisíc obyvatel se na prvním místě umístila knihovna ze Vsetína (71 bodů), druhá byla z Vyškova (70) a třetí z Chomutova (61). Čtvrtá příčka připadla Bohumínu (60), pátá Litvínovu (56), šestá Valašskému Meziříčí (55), šestá Znojmu (49) a sedmá Plzni (48 bodů).

Z hodnotících kritérií se posuzuje například objem knihovního fondu a jeho obnova, počet veřejných počítačů s internetem, počet registrovaných čtenářů, počet výpůjček, počty vzdělávacích a kulturních akcí, počet návštěv knihovny, internetová propagace knihovny a další.

Do příštího roku soutěže knihovna startuje i s letošními investicemi. Podařilo se například vybavit dalšími regály a větším počtem knih pobočky ve Skřečoni a ve Starém Bohumíně. Z dotace knihovna pořídila interaktivní tabuli do přednáškové místnosti v centru města, což ocení zejména návštěvníci knihovnických kurzů (přehled kurzů naleznete zde).

Kromě toho zavedla knihovna i takzvanou rodinnou průkazku, kdy za jeden poplatek dostane svou průkazku každý člen rodiny žijící v jedné domácnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků