Hlavní obsah
Foto: Michal Birkáš

ČSAD Karviná zajistí dopravní obslužnost na Orlovsku a Karvinsku

Dopravní společnost ČSAD Karviná a. s. uspěla ve veřejných zakázkách zajištění dopravní obslužnosti oblastí Orlovska a Karvinska, vypsaných Moravskoslezským krajem na období od 10. června 2018 do června 2028.

Foto: Michal Birkáš
ČSAD Karviná zajistí dopravní obslužnost na Orlovsku a Karvinsku

Ve čtvrtek 21. září byly uzavřeny nové smlouvy o dopravních obslužnostech, které podepsali náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro chytrý region a dopravu Jakub Unucka, generální ředitel společnosti ČSAD Karviná a. s. Tomáš Vavřík a ředitel divize osobní dopravy Jakub Vyvial.

Objem desetiletého kontraktu pro zajištění dopravy na Orlovsku činí 795 miliónů Kč při rozsahu 2 256 040 kilometrů ročně. V oblasti Karvinska činí objem rovněž desetiletého kontraktu 585 miliónů Kč při rozsahu 1 655 247 kilometrů ročně.

Dopravu v regionech ČSAD Karviná a. s. zajistí novými nízkopodlažními klimatizovanými autobusy s pohonem na stlačený zemní plyn. Vozidla budou vybavena Wi-Fi připojením k internetu, odbavovacím systémem, umožňujícím bezkontaktní platby bankovními kartami a LCD informačními obrazovkami. Samozřejmostí jsou akustické a LED informační systémy pro nevidomé a slabozraké.

Flotila nových CNG autobusů bude napojena online na centrální dispečink, umožňující monitoring jednotlivých vozidel v reálném čase a efektivnější řízení provozu.

ČSAD Karviná a. s. tak navázala na úspěch společnosti ČSAD Havířov a. s., která se v loňském roce stala vítězem dopravní obslužnosti v oblasti Českotěšínska, kde provozuje čtyřicítku ekologických autobusů s pohonem na CNG.

Obě společnosti jsou členy významné dopravní skupiny 3CSAD (ČSAD Havířov a. s., ČSAD Karviná a. s. a ČSAD Frýdek-Místek a. s.), která především v Moravskoslezském regionu zaměstnává přes 1100 zaměstnanců, disponuje 370 autobusy v osobní dopravě a 120 tahači v divizi nákladní dopravy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků