Hlavní obsah
Foto: Jihočeský kraj

COVID-19 na jihu ve čtvrtek 16. dubna: 2 nové případy, celkem 157 nemocných, 36 uzdravených, 4 úmrtí

V Jihočeském kraji zaznamenali za uplynulých 24 hodin hygienici dva nové potvrzené případy nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkový kumulativní počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak ke čtvrteční 18. hodině v regionu zvýšil na 157.

Foto: Jihočeský kraj
COVID-19 na jihu ve čtvrtek 16. dubna: 2 nové případy, celkem 157 nemocných, 36 uzdravených, 4 úmrtí

Přibylo osm nově uzdravených, ale bohužel i jedno úmrtí pacienta s primárním onemocněním srdce ve věkové kategorii 65+.

„Za uplynulých 24 hodin vyšetřily laboratoře v regionu 376 nových suspektních vzorků osob s podezřením na možné onemocnění COVID-19. Pozitivní byly dva. Jeden nový případ byl zachycen na Českobudějovicku a jeden na Prachaticku. V obou případech šlo o kontakt s již dříve pozitivně testovanou osobou, která je umístěna v karanténě,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Do statistické bilance COVID-19 na jihu Čech přibylo od středečního do čtvrtečního večera dalších osm nově uzdravených, čímž se počet Jihočechů, jejichž organismu se podařilo koronavirus porazit, zvýšil na celkových 36. Boj s ním ovšem dosud prohráli celkem čtyři lidé.

V porovnání s kraji ČR z hlediska relativního výskytu, tedy v počtu pozitivních případů přepočtených na 100 tisíc obyvatel regionu, si jižní Čechy s 24,65 nemocnými na 100 tisíc obyvatel dlouhodobě udržují pozici regionu s nejnižším výskytem COVID-19 v ČR.

„Pro podezření na onemocnění COVID-19 bylo na jihu Čech dosud indikováno k vyšetření celkem 8264 osob. V povinné karanténě se k čtvrteční 18. hodině nacházelo aktuálně 521 Jihočechů,“ konstatovala epidemioložka jihočeské KHS Jitka Luňáčková.

K čtvrteční 18. hodině bylo podle verifikovaných dat KHS na jihu Čech mezi nemocnými 91 žen a 66 mužů. Z celkových 157 nemocných je 39 z Českobudějovicka, 35 ze Strakonicka, 23 z Prachaticka, 22 z Českokrumlovska, 16 z Jindřichohradecka, 14 z Táborska a osm z Písecka.

Mezi nemocnými je osm dětí ve věku do 14 let. Třináct nemocných je v kategorii od 15 do 24 let, šestadvacet v kategorii od 25 až 34 let, sedmadvacet v kategorii od 35 do 44 let, pětadvacet v kategorii od 45 do 54 let a pětadvacet v kategorii od 55 do 64 let. Celkem 33 nemocných patří do nejohroženější věkové skupiny 65+.

Počet repatriantů, kteří se vrátili ze zahraničí zpět do vlasti v rámci hromadných repatriací organizovaných Ministerstvem zahraničí a nyní jsou pod dohledem jihočeských hygieniků, se za středu a čtvrtek zvýšil o 25 osob na celkových 170. „Nákaza byla v minulých dnech prokázána zatím stále jen u jednoho z nich. Všichni směřovali automaticky do nařízené karantény,“ doplnila MUDr. Luňáčková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků