Hlavní obsah
Foto: Jihočeský kraj

COVID-19 na jihu Čech 9. května: Žádný nový případ. Uzdravených je 134 a aktuálně pozitivních 37

Za uplynulých 24 hodin hygienici na jihu Čech znovu nezaznamenali žádný nově potvrzený případ nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Kumulativní počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak k sobotní 18. hodině nezměnil a zůstal na čtvrtečních 177.

Foto: Jihočeský kraj
COVID-19 na jihu Čech 9. května: Žádný nový případ. Uzdravených je 134 a aktuálně pozitivních 37

Statistiky vylepšili tři nově uzdravení, kterých je nyní v regionu už 134. K sobotnímu večeru tak počet aktuálně pozitivních osob v Jihočeském kraji činil 37.

„Od pátečního do sobotního večera vyšetřily laboratoře v regionu 81 nových suspektních vzorků. Pozitivní nebyl žádný. Skvělou zprávu přinesla sobota především pro obyvatele Českokrumlovska, kde se uzdravil i poslední evidovaný nemocný a počet aktuálně pozitivních případů v tomto okrese dosáhl poprvé od vypuknutí koronavirové pandemie nuly. Za zvlášť důležité, a jsem tomu osobně hrozně ráda, považuji to, že nedošlo k závažnému průběhu infekce v českokrumlovském domě s odlehčovací péčí Sociální služby Sovy a můžeme zde hovořit o vyhasnutí ohniska,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Ze stávajících 37 aktivních případů COVID-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno čtrnáct na Prachaticku, třináct na Českobudějovicku, šest na Táborsku, dva na Strakonicku a po jednom na Písecku a Jindřichohradecku. Českokrumlovsko mohlo ohlásit už zmíněnou nulu.

V porovnání s ostatními kraji z hlediska relativního výskytu COVID-19, tedy v počtu pozitivních případů přepočtených na 100 tisíc obyvatel regionu, si jižní Čechy i nadále udržují s 27,62 nemocnými na 100 tisíc obyvatel (k sobotní 18. hodině) pozici regionu s nejnižším výskytem COVID-19 a vysokým podílem uzdravených v ČR. V kraji se již vyléčily zhruba tři čtvrtiny nakažených.

„Pro podezření na onemocnění COVID-19 bylo na jihu Čech dosud indikováno k vyšetření celkem 13 345 osob. V povinné karanténě se k sobotní 18. hodině nacházelo aktuálně 310 Jihočechů. Počet vyšetřených samoplátců se na jihu Čech v pátek zvýšil o 143 na celkových 1507,“ konstatovala epidemioložka jihočeské KHS Jitka Luňáčková.

Podle verifikovaných dat krajské hygienické stanice bylo v sobotu večer na jihu Čech mezi nemocnými COVID-19 kumulativně 103 žen a 74 mužů. Z celkových 177 dosud potvrzených případů je 41 z Českobudějovicka, 37 ze Strakonicka, 32 z Prachaticka, 22 z Českokrumlovska, 19 z Táborska, 17 z Jindřichohradecka a devět z Písecka.

Mezi pozitivně testovanými je deset dětí ve věku do 14 let. Šestnáct nemocných je v kategorii od 15 do 24 let, osmadvacet v kategorii od 25 až 34 let, osmadvacet v kategorii od 35 do 44 let, sedmadvacet v kategorii od 45 do 54 let a devětadvacet v kategorii od 55 do 64 let. Celkem 39 nemocných patří do nejohroženější věkové skupiny 65+.

„Kumulativní počet Jihočechů, kteří se vrátili ze zahraničí zpět do vlasti v rámci hromadných repatriací i samostatně a byli či ještě jsou pod dohledem jihočeských hygieniků, se v sobotu zvýšil o 7 osob na celkových 321,“ doplnila MUDr. Luňáčková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků