Hlavní obsah
Foto: Jihočeský kraj

COVID-19 na jihu Čech 10. května: Žádný nový případ. Uzdravených je 135 a aktuálně pozitivních 36

Za uplynulých 24 hodin hygienici na jihu Čech opět nezaznamenali žádný nově potvrzený případ nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Kumulativní počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak k nedělní 18. hodině nezměnil a zůstal na čtvrtečních 177.

Foto: Jihočeský kraj
COVID-19 na jihu Čech 10. května: Žádný nový případ. Uzdravených je 135 a aktuálně pozitivních 36

Do statistik přibyl jeden nově uzdravený. S nákazou se tak úspěšně „popralo“ už 135 Jihočechů a k nedělnímu večeru se počet aktuálně pozitivních osob v Jihočeském kraji snížil na 36.

„Od sobotního do nedělního večera vyšetřily laboratoře v regionu 153 nových suspektních vzorků. Pozitivní nebyl žádný. Dobrou zprávou bylo uzdravení dalšího pacienta s COVID-19 z Táborska,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Ze stávajících 36 aktivních případů COVID-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno čtrnáct na Prachaticku, třináct na Českobudějovicku, pět na Táborsku, dva na Strakonicku, jeden na Písecku, jeden na Jindřichohradecku. Českokrumlovsko je v současné době okresem bez evidovaného aktuálního onemocnění. „Všech zdejších 22 nemocných se již úspěšně uzdravilo a nikdo z nich již nyní koronavirus nevylučuje,“ poznamenala Kotrbová.

V porovnání s ostatními kraji z hlediska relativního výskytu COVID-19, tedy v počtu pozitivních případů přepočtených na 100 tisíc obyvatel regionu, si jižní Čechy i nadále udržují s 27,62 nemocnými na 100 tisíc obyvatel (k nedělní 18. hodině) pozici regionu s nejnižším výskytem COVID-19 a vysokým podílem uzdravených v ČR. V kraji se již vyléčily více než tři čtvrtiny nakažených.

„Pro podezření na onemocnění COVID-19 bylo na jihu Čech dosud indikováno k vyšetření celkem 13 498 osob. V povinné karanténě se k nedělní 18. hodině nacházelo aktuálně 310 Jihočechů. Počet vyšetřených samoplátců se na jihu Čech v pátek zvýšil o 121 na celkových 1628,“ konstatovala epidemioložka jihočeské KHS Jitka Luňáčková.

Kvůli zájmu přeshraničních pracovníků o testování zřídila KHS informační linku na čísle 736 514 326. Samoplátci se mohou nechat testovat na hraničním přechodu s Rakouskem v Dolním Dvořišti, v odběrových místech všech jihočeských nemocnic a v krajském městě před areálem výstaviště nebo v ulici U tří lvů.  Z důvodu velkého zájmu o testování byla provozní doba odběrového místa u výstaviště aktuálně rozšířena do 17 hodin.

V činnosti je i informační linka pro Jihočechy, kteří zajíždějí za prací do Plzeňského kraje, kde je výskyt onemocnění výrazně vyšší. Na čísle 737 206 073 mohou požádat o informace a především o přednostní testování na některém z jihočeských odběrových míst.

Podle verifikovaných dat KHS bylo v neděli večer na jihu Čech mezi nemocnými COVID-19 kumulativně 103 žen a 74 mužů. Z celkových 177 dosud potvrzených případů je 41 z Českobudějovicka, 37 ze Strakonicka, 32 z Prachaticka, 22 z Českokrumlovska, 19 z Táborska, 17 z Jindřichohradecka a devět z Písecka.

Kumulativní počet Jihočechů, kteří se vrátili ze zahraničí zpět do vlasti v rámci hromadných repatriací i samostatně a byli či ještě jsou pod dohledem hygieniků, se v neděli zvýšil o 6 na celkových 327.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků