Hlavní obsah
Klášter Kladruby zpřístupní krov kostela. Foto: Silvie Strachotová

Co se skrývá pod střechou: klášter Kladruby zpřístupní krov kostela

Víte, jak vypadá krov z období baroka? Odpověď na tuto otázku naleznete v průběhu víkendových netradičních prohlídek v klášteře Kladruby. Prohlídky z cyklus Víme, kudy chodíme tentokrát návštěvníky zavedou do podkrovních prostor.

Klášter Kladruby zpřístupní krov kostela. Foto: Silvie Strachotová
Co se skrývá pod střechou: klášter Kladruby zpřístupní krov kostela

Dominantou kladrubského kláštera je kostel Nanebevzetí Panny Marie. Základy této stavby sahají až do 12. století, současný vzhled kostela je dílem architekta Jana Blažeje Santiniho Aichela, který byl počátkem 18. století pověřen přestavbou této budovy. Santini v Kladrubech vytvořil dílo, které právem bývá nazýváno barokní perlou západních Čech.

V rámci prohlídek Víme, kudy chodíme… krov kostela se návštěvníci dostanou do jindy nepřístupných prostor, z empor si prohlédnou kostel shůry a po vřetenovém schodišti se vydají do kostelního krovu.

Pokud chcete navštívit půdní prostory kostela Nanebevzetí Panny Marie, pak ve dnech 7. a 8. září navštivte klášter Kladruby. Prohlídky krovu začínají ve 12:00, 14:00 a 16:00 hodin. Vstupné na prohlídku je 150 Kč na osobu.

Prohlídka není vhodná pro děti a osoby trpící klaustrofobií a akrofobií. Z bezpečnostních důvodů jsou prohlídky krovu početně omezeny.

Rezervace si lze objednat na telefonním čísle: 374 631 773 nebo na emailové adrese: kladruby@npu.cz 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků