Chomutovští plavci přivezli z mezinárodních závodů 43 medailových umístění

Novinky, Miroslav Volf

V sobotu 30. dubna se plavecký oddíl TJ Slávie Chomutov účastnil 33. ročníku Mezinárodních plaveckých závodů mládeže v Ústí nad Labem. Plavci vybojovali skvělých 43 umístění na stupních vítězů. Z toho bylo 9 příček bronzových, 17 stříbrných a stejně tak 17 příček zlatých.

Jakub Volf vítězí v disciplíně 100 m prsa.

Nejlepších umístění dosáhla naše nejlepší plavkyně současnosti Simona Baumrtová, která šestkrát zvítězila. Jejími vítěznými disciplínami byly 50, 100 a 200 metrů znak, 50 a 100 metrů motýlek a 50 metrů volným způsobem.

Dobře si vedl i její bratr Ondřej, ten si vyplaval stříbro na 200 m volným způsobem, bronz na 100 m motýlek a zlato na 200 m motýlek. V prsařským disciplínách na 50 m a 100 m si druhé příčky vybojoval Filip Škorvaga. Bronz na 100 m motýlek a stříbro na 200 m volným způsobem si svými výkony zasloužila Nikol Schindlerová, k tomu bronz na 200 m prsa přidala Radka Matuščínová.

Skvělou připravenost třináctiletých plavců předvedli Tomáš Franta a Štěpánka Šilhanová. Tomáš zvítězil v disciplínách 50 m a 100 m znak a 50 m a 100 m motýlek. Přemožitele našel v disciplínách 50 m a 200 m volným způsobem, kde obsadil stříbrné příčky. Naopak Štěpánka v kraulových disciplínách na 50 m a 200 m s přehledem zvítězila a svým soupeřkám nedala šanci. V motýlkových disciplínách na 50 m a 100 m se musela před svými soupeřkami sklonit a spokojit se "pouze" se stříbrnými příčkami.

Mezi dvanáctiletými plavci jsme měli úspěšné plavce hned tři. Michaele Levové se podařilo vybojovat bronz na 200 m volným způsobem a stříbro na 100 m motýlek. Eliška Vetýšková na tom byla ještě o něco lépe. Ta si vyplavala druhé místo na 200 m volným způsobem. A ve svých parádních prsařských disciplínách na 50 m a 200 m nenašla přemožitelku a dvakrát zvítězila.

Jakub Volf se jako jediný z tohoto ročníku zúčastnil jak sobotní, tak nedělní části závodů. Do obou dnů měl naordinovaných celkem devět startů. I přesto, že nezaplaval podle svých představ a zaostal za svými osobními maximy, podařilo se mu všech svých devět startů dotáhnout až na stupně vítězů. Jakubovi se podařilo zvítězit pouze na prsařské 100metrové trati. Na stříbrný stupínek vítězů vystoupil za disciplíny 100 m a 200 m znak, 200 m prsa a 200 m polohově. A konečně bronzový stupínek mu patřil za disciplíny 50 m prsa a volný způsob, 100 m motýlek a 200 m volný způsob.